Mládežnické statistiky: nezastavitelný Solenský, šikula Jeník nebo neprůstřelný Novák

Date of publication Author Jonáš Jech, Jan Kousal

Liberec - Reprezentační přestávka ukončila náročnou první část sezony, která mladým Tygrům vyšla výsledkově i statisticky. Všechny tři hlavní kategorie atakují čelní příčky. V individuálních statistikách zase září například nejproduktivnější hráč extraligy juniorů Samuel Solenský a zdaleka není sám...

Juniorka: Solenský nejproduktivnější v lize!

Statistiky týmu

Prozatím osmý nejlepší výběr juniorské extraligy se může pyšnit velmi konsolidovanou defenzivou. Ta střelcům soupeřů dává minimální prostor k zakončení, na libereckou bránu letí průměrně jen 28 střel a v tomto ohledu jsou Tygři v extralize třetí nejlepší.

V čem jsou také nadprůměrní, konkrétně druzí, je počet získaných faulů. Z devětadevadesáti pramenily přesilovky, v nichž dokázali dát 17 gólů. Úspěšnost využití 17% je řadí do horní poloviny na osmé místo.

Kvalitně a především účelně zvládají liberečtí mladíci i hru v oslabení. Úspěšnost oslabení 83% a především 16 vstřelených branek v početní nevýhodě, což je čtvrtý nejlepší počin v soutěži, hovoří za vše.

Statistiky hráčů

Libereckým tahounem mezi juniory je bez pochyby Samuel Solenský. Slovenský účastník posledního mistrovství světa do osmnácti let zaznamenal 23 bodů během osmnácti zápasů a je dokonce nejproduktivnějším hráčem ligy! Šestá příčku mu pak s výsledkem +12 patří ve statistice +/-. Hráči Davosu oslavují druhý gól.

Disciplinovanost zdobí svěřence Petra Hakena, což dokazuje počet minut, kdy jednotlivý hráč oslabil svůj tým. Nejtrestanějším hráčem libereckých je Jakub Mečíř, který je až 29. příčce v souhrnné tabulce všech extraligových hráčů.

Lukáš Hosnedl spolehlivě stráží tygří svatyni juniorském týmu a své kolegy do brankoviště příliš nepouští. Dosud se jeho úspěšnost zásahů pohybuje těsně pod hranicí devadesáti procent.

1Samuel Solenský1823 (14+9)
2Matěj Paločko1417 (4+13)
3Daniel Svoboda1815 (9+6)

Hodnocení hlavního trenéra Petra Hakena naleznete zde.

Starší Dorost: Duo Jeník-Nezbeda pálí ostrými

Statistiky týmu -

Liberečtí, v tabulce šestí, gólmany soupeřů nešetří a za zápas je počastují průměrně šestatřicetkrát. V tomto ohledu zatím suverénní hokejisté Brna, kteří tabulku vedou, vystřelí ještě o jednu střelu více.

Podobně se Tygři přetahují s Kometou i ve střelách proti své svatyni, kde zaujímají Liberečtí druhou příčku za brankou Hradeckých, na kterou putuje v průměru "jen" 27 projektilů na jedno střetnutí.

Pokud se podíváme na přesilovky, tak jsou Tygři opět na předních příčkách. Naši hokejisté měli k dispozici 92 her v početní výhodě, ve kterých vstřelili 19 gólů. Procentuální úspěšnost 20% značí pět přesilovek na gól, což není vůbec špatná bilance.

Naši hráči hrají v porovnání s dalšími celky velmi čistě, pouhých 209 trestných minut to potvrzuje. V průměru jeden inkasovaný gól za sedm her v početní nevýhodě nás ale řadí až na šesté místo divize střed v úspěšnosti jejich ubránění. Čím se ale mohou Tygři pyšnit? Určitě počtem vstřelených gólů v této herní činnosti, protože těch Severočeši nasázeli už pět.

Statistiky hráčů

Duo Tomáš Nezbeda-Jan Jeník skutečně táhne tým. První jmenovaný je se třinácti zásahy nejlepším střelcem, druhý zase se šestnácti asistencemi vrchním nahrávačem. Ve statistice +/- z Tygrů vede Jeník s jedenácti plusovými body, celkově mu v lize patří šesté místo.

Při většině statistik platí, že čím více, tím lépe. V té, které je tomu naopak, je zatím z Libereckých nejvíce vidět Adam Velechovský. Jeho 35 trestných minut ale není ničím závratným. Pardubičtí Filip Roubal a Viktor Martínek našeho zadáka ještě předčili, první jmenovaný má na svém kontě 82 a druhý 61 minut strávených na trestné lavici.

Mezi třemi tyčemi je hlavní oporou družiny trenéra Kudrny Matěj Žajdlík. Ten už si letos připsal jedno čisté konto a podobně jako jeho starší kolega Hosnedl se pyšní úspěšností zásahů těsně pod devadesáti procenty. Hráči Davosu oslavují druhý gól.

1Tomáš Nezbeda1724 (13+11)
2Jan Jeník1723 (7+16)
3Petr Wiencek1714 (7+7)

Hodnocení hlavního trenéra Jiřího Kudrny naleznete zde.

Mladší Dorost: Maskovaný fantom Novák

Statistiky týmu

Hráči mladšího dorostu, kterým po skvostném začátku soutěže patří druhá pozice, v průměru vystřelí na branky soupeře devětatřicetkrát, což je řadí o jeden projektil za první Spartu. Na vlastní branku nechávají vypálit osmadvacetkrát za utkání. Méně ran má jen Jihlava a Pardubice.

Naši hokejisté měli k dispozici 64 přesilovek, 14 z nich využili. Procentuální úspěšnost je ale opět řadí pouze za Spartu, ta vede i tuto statistiku. Oslabení, jak jejich počet, tak i bránění, je v porovnání s ostatními týmy v průměru. Tři vstřelené branky jsou sice velkým plusem, ale najdou se i gólovější týmy, například Pardubičtí se šesti.

Hráči Davosu oslavují druhý gól.

Statistiky hráčů

Pouhých šest zápasů stačilo Janu Jeníkovi (9+4), který pravidelně nastupuje o kategorii výše, k tomu, aby se na dlouhou dobu stal lídrem týmového bodování. Druhý nejproduktivnější hráč Jan Kotyza (6+6) bodoval dvanáctkrát.

Titul hráče s nejpozitivnější účastí na ledě připadá Janu Kotyzovi s 13 +/- body, jenž v tomto ohledu uzavírá první desítku. Zajímavými čísly jsou trestné minuty. Nejvíce jich posbíral Adam Charvát (28), David Aubrecht jich má o deset méně.

Velkým klenotem mládežnického hokeje v Liberci je brankář Kristián Novák. Mladá opora mladších dorostenců se drží poblíž špičky gólmanských statistik s úspěšností nad dvaadevadesáti procenty.

1Jan Jeník613 (9+4)
2Jiří Kotyza1412 (6+6)
3Martin Maťátko1411 (6+5)

Hodnocení hlavního trenéra Milana Plodka naleznete zde.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu