Milan Bartovič byl rád za čtyři branky, ale víc si váží postupu

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Demoliční četa v čele s Milanem Bartovičem poslala České Budějovice na dovolenou, když je rozdrtila hrozivým výsledkem 9:1. Poslední liberecký hattrick už je přitom hodně zavalen prachem a museli byste zapátrat hluboko v minulosti. Vzpomínáte si? V sezóně 2007/08 ho vystřelil Leoš Čermák a bylo to proti Spartě. A kdy vstřelil naposledy liberecký rychlík čtyři góly? „Čtyři branky jsem dal asi naposledy někde v juniorech za Trenčín,“ prozradil nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů.

Milane, v téhle sérii ses vrátil ve fantastické formě. V Českých Budějovicích jsi vstřelil jednu branku a dnes dokonce neuvěřitelné čtyři branky.
Je to výborné. Jsem hrozně moc rád, že mi to tam dnes spadlo. Chtěli jsme moc vyhrát pátý rozhodující zápas, protože tyhle utkání jsou vždy nevyzpytatelné. Myslím, že jsme měli v této sérii a v dnešním zápase více ze hry.

Čím to bylo, že jsi takto střelecky explodoval?
Těžko říci. Já jsem se hodně soustředil na dnešní zápas. Když vám tam spadnou dva góly v první třetině, tak člověk získá veliké sebevědomí.

Zažil jsi někdy podobně plodný večer?
Čtyři branky jsem dal asi naposledy někde v juniorech, ale mezi dospělými to je poprvé. Jsem hrozně moc rád, že mé branky pomohly k postupu.

Milan Bartovič se stal prvním Bílým Tygrem, který dal čtyři branky v jednom zápase.

A pamatuješ si na ten zápas v juniorech?
Ano, bylo to za Trenčín v semifinále.

Ty jsi dnes často střílel. Byla to metoda, kterou vám všem naordinoval trenér Kalous?
Ono je to vcelku jednoduché, protože když nestřílíte, tak branku nevstřelíte. Snažili jsme se ale dnes vše tlačit do branky. Čím víc střel pošlete na soupeřovu branku, tak tím větší je pravděpodobnost, že padne branka.

Proč Tě trenéři stáhli před třetí třetinou ze hry?
Já už jsem měl nějaké problémy v Českých Budějovicích a dnes se to trošičku ozvalo, takže jsem nechtěl nic přehnat.

Čekal jsi, že bude zápas výsledkově a výkonově tak jednoduchý?
To asi nikdo. Málokdo by mohl čekat, že bude pátý rozhodující zápas 9:1. Na Budějovicích bylo ale vidět, že jim možná trochu dochází síly, protože tam hrály na dvě lajny. Věděli jsme, že jim musí docházet síly a chtěli jsme napadat hlavně jejich obránce. V závěru toho měly asi docela dost.

Jak moc byla tahle série s Jihočechy náročná?
Zápasy s Budějovicemi byly velmi náročné. My jsme vedli v sérii 2:0 a nakonec nás ještě Budějovice stáhly. Hrály celou sérii perfektně, dnes jim to ale nevyšlo.

Ve čtvrtfinále vás čeká Plzeň. Jaký je to soupeř z Tvého pohledu?
V play-off si člověk nemůže vybírat soupeře. Máme Plzeň a musíme bojovat, co to jen půjde a snažit se hrát co nejlépe.

Série s Indiány začíná ale už ve čtvrtek. To není moc času na odpočinek?
Oni jsou odpočatí. My máme teď tři dny na regeneraci a na potrénování. Čeká nás určitě další těžká série. Play-off je ale úplně nová liga, takže do toho půjdeme určitě se zdravým sebevědomím.

Jak jsi cítil podporu fanoušků za posledních pár dní?
Bylo to výborné. Hlavně dnes byli fanoušci super. Chtěl bych jim moc poděkovat, že mě podrželi.

Milane, díky za rozhovor a hodně štěstí v další sérii.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR