Mikuláš Jenčovský po zápase s Motorem: Semkli jsme se a nakonec jsme to tam dotlačili

Liberec - Liberecká sedmnáctka má za sebou další dva těžké zápasy, z kterých nakonec vytěžila tři body. Nejdříve podlehli pardubickému Dynamu 4:6, v sobotu si ale doma proti Českým Budějovicím spravili náladu, když díky gólu Filipa Kříže v závěru vyhráli 3:2. Jedním z hlavním strůjců výhry proti Motoru byl Mikuláš Jenčovský, jenž vstřelil dva góly.

Nejdříve se vrátím k zápasu s Pardubicemi, měli jste to dobře rozehrané, jenže v závěru jste si to nechali utéct. Co se tam stalo?
Řekl bych, že nám trochu naskočil na hlavu hřebínek. Mysleli jsme, že to máme vyhrané, ale bohužel jsme to pak zbytečně pustili.

Dnes jste to ale naopak v závěru zvládli, jak bys ten zápas s Českými Budějovicemi zhodnotil?
Začali jsme dobře, tlačili jsme je, pak jsme ale zase polevili. Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli, že to prostě nemůžeme prohrát. Semkli jsme se a nakonec jsme tam ten rozhodující gól dotlačili.

V prvních dvou třetinách jste vždy v závěru dostali gól, nebyla tam náhodou trochu ztráta koncentrace?
Řekl bych, že ne. Prostě jsme tam udělali nějaké chyby, o kterých jsme si pak v kabině řekli. Teď se z toho musíme ponaučit.

Ty jsi dneska vstřelil dva góly, jak jsi ty situace z tvého pohledu viděl?
Při tom prvním mi hodně pomohli kluci z lajny, já už jsem to jen dával do prázdné. U druhého gólu se ke mně dostal puk do dobré pozice, tak jsem prostě vystřelil a naštěstí to vyšlo.

Zatím to v úvodu sezóny vypadá, že ti klape spolupráce s Tomášem Trundou a Jakubem Hujerem v první formaci…
Jo, dobře si s klukama rozumím, zatím nám to jde dobře. Máme mezi sebou rozděleny role, které se snažíme co nejlépe plnit.

V příštím zápase vás čeká Tábor, s čím do toho půjdete?
Musíme hrát od začátku na sto procent a nic nevypustit. Nebude to nic lehkého!