Michal Gecko: Na Kometu si věříme, ale nebude to lehký boj

Date of publication Author Martin Kadlec, Tomáš Dolejš

L i b e r e c –- Starší dorostenci sahají po historickém úspěchu. V letošním ročníku extraligy se probojovali až do finále a nyní stačí vyhrát dva ze tří zápasů, aby mohli nad hlavu zvednout pohár pro vítěze. Jako soupeř jim stane brněnská Kometa, a o finálové sérii proti ní hovořil kapitán starších dorostenců Michal Gecko.

Michale, letošní sezóna se vám zatím velmi daří. Vyhráli jste základní část a v play-off jste se dostali až do finále, v čem vidíš největší sílu týmu?
Naše největší síla je rozhodně v tom, že jsme skvělá parta a držíme spolu. Od trenérů máme dobře nastavený systém, který se snažíme dodržovat.

Před vámi je už tedy pouze finále proti brněnské Kometě. Jak si na tento tým věříte?
Samozřejmě že si na ně věříme, bez toho by to určitě nešlo. Ale musím dodat, že to nebude lehký boj. Oba týmy chtějí vyhrát. Musíme se soustředit na svou hru, kterou jsme předváděli doposud. Velkou roli také bude hrát, pokud zvítězíme v prvním zápase.

Pomohou vám ve finálové sérii hráči, kteří strávili letošní rok v juniorce?
Mimo Filipa Pyrochtu a Tomáše Havlína, kteří doplnili tým po vypadnutí juniorky, už žádné změny dělat nebudeme. V této sestavě hrajeme už od osmifinále.

Přeci jenom proběhla malá změna na trenérské lavičce, k týmu se přidal Filip Pešán. Jak moc výrazná pomoc to je?
Pan Pešán se k nám přidal v semifinále. Myslím si, že nám předá své zkušenosti a rady ze seniorského hokeje.

Máte v kabině nějaký předzápasový rituál?
To víš, že funguje, ale nechám si ho pro sebe.

Vzkázal bys před finálem něco fanouškům Bílých Tygrů?
Přijďte se podívat a podpořit nás, slibujeme skvělý zápas!

Michale, díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu