Ohlasy k zápasu

Michal Bulíř: Proti Olomouci toho od nás bylo málo, musíme zlepšit koncovku

Olomouc/Liberec - Po třech výhrách v řadě museli Tygři skousnout hořkost porážky, když na ledě Olomouce padli 1:2. I přesto Liberečtí stále drží první příčku a mají velkou šanci na vítězství v základní části. „V pátek jsme se tomu bohužel nepřiblížili. Uděláme vše pro to, abychom to v neděli napravili,“ svěřil se Michal Bulíř.

Rozhodující okamžik přišel už v první třetině, jak bys zápas okomentoval?
Padly tři poměrně rychlé góly. Čekal jsem, že jich ještě několik přibude. Nakonec to skončilo o jednu branku. Musíme se do příštího utkání zlepšit hlavně v koncovce a tlaku do zakončení. Proti Olomouci toho od nás bylo málo, takhle se nedá vyhrát.

Takže hlavní příčina porážky byla finální fáze?
Neřekl bych, že to bylo jen o tom. Vázlo také vůbec vypracování šancí, ve druhé třetině jsme vystřelili na bránu jen jednou. To je na náš tým strašně málo. Vždycky nás zdobila ofenziva, tentokrát jsme ale góly nedali. Nic se neděje, jedeme dál. V neděli se snad zlepšíme.

Dalším klíčovým momentem bylo tvé neproměněné trestné střílení...
Gólman to asi čekal, měl jsem spíš najet z druhé strany, abych měl hokejku směrem do středu. Zkusil jsem to takhle a střílel pod vyrážečku. Bohužel to nevyšlo.

Play-off už máte jisté, jak moc prahnete po Prezidentské trofeji?
Pohár chceme, kdo by ho nechtěl? Během posledních let už jsme poznali, jaké to je vyhrát základní část, chceme to dokázat znovu. V pátek jsme se tomu bohužel nepřiblížili, v neděli je ovšem další kolo. Uděláme vše pro to, abychom to zaváhání napravili.

Kohouti postavili do brány nezkušeného brankáře. Brali jste to nějak v potaz?
Abych řekl pravdu, vůbec jsem to nevnímal. Až v průběhu střetnutí jsem zjistil, že tam je nějaký mladý kluk.

V sestavě chyběli Michl Birner a Radan Lenc, bylo to hodně znát?
Vždy je znát, když někdo vypadne. Jsou to skvělí hráči, my se s tím ale musíme vypořádat. Je tu spoustu dalších kvalitních hokejistů, kteří to musí vzít na sebe.


Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner