Michal Bulíř: Myslel jsem si, že Branko bude střílet, on mi to ale ještě vrátil. Byl z toho krásný gól

Liberec - Tygři před reprezentační přestávkou ukořistili cenné vítězství v souboji s litvínovskou Vervou. Tři body vystřelil šelmám Michal Bulíř, který překonal Petráska po nádherné souhře s Brankem Radivojevičem. Po utkání přišel své pocity sdělit novinářům.

Jak bys popsal svoji branku, která nakonec rozhodla duel?
Myslel jsem si, že Branko bude střílet, ale on mi to ještě vrátil, a pak sem měl již situaci lehkou. Byl z toho krásný a hlavně důležitý gól na 1:0, jenž nám přisoudil tři body.

Michal Bulíř oslavuje vstřelenou branku

Projevilo se na tom, jak si situaci zahrál, že jste aktuálně v dobrém rozpoložení?
Určitě ano. Sebevědomí a herní pohoda je větší v týmu, který figuruje v horních patrech tabulky. Hráč si celkově víc dovolí. Jsem rád, že stahovačka vyšla a přinesla tři body, které jsou pro nás velmi důležité.

Utkání bylo až do posledních minut velmi vyrovnané, bylo v něčem rozdílné než předchozí zápasy?
Verva jednoznačně nehrála tak, jako kdyby figurovala na posledním místě tabulky. Sám znám tu situaci, když se v každém zápase doslova hraje o vše. Je těžké proti Litvínovským nastupovat, protože bojují a celkově předvádí nepříjemný hokej. Bylo to pro nás těžké střetnutí, jsme rádi, že jsme ho před pauzou zvládli.

Brankář hostujícího týmu dlouho držel čisté konto, jak moc velký vám dělal problém?
Oba brankáři předvedli vynikající výkon. Byl sebevědomý, měl velké množství zákroků a propadl mu pouze jeden gól. Jak on, tak Jánko byli bezchybní.

Co říkáte na desetibodový náskok?
Je to samozřejmě krásné, ale nesmíme to přeceňovat. Všichni víme, že se toho do konce sezóny může stát ještě hodně. Musíme pokračovat ve hře, kterou předvádíme a pokoušet se udržet na čele co nejdéle.

Co bude důležité během reprezentační přestávky udělat, abyste zůstali na vítězné vlně?
Musíme potrénovat a udržet si naší hru. Uvidíme, jestli se nám to povede, ale již teď mohu říct, že uděláme všechno proto, abychom vyhrávali co nejdéle.