Medvědi ze Zlína přijíždí pod Ještěd bez Igora Murína

Date of publication Author Jan Švanda

Pikantní zápas čeká v neděli diváky v liberecké Tipsport Areně. Domácí Bílí Tygři přivítají na svém ledě třetí tým tabulky - zlínský HC Hamé. Medvědi se budou muset na severu Čech obejít bez své brankářské opory Igora Murína, který si za úmyslné posunutí branky v zápase proti Lasselsbergeru Plzeň odpykává třízápasový distanc. Liberec nebude moci ani v neděli využít služeb reprezentačního gólmana Milana Hniličky a tak se mezi tři tyče opět postaví jeho spolehlivý náhradník Pavel Falta, kterému se v této sezóně podařilo už dvakrát udržet čisté konto.

Základní informace o HC Hamé Zlín

Rok založení: 1928
Klubové barvy: žlutá a modrá
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky
Kapacita stadionu: 6830 (z toho 4270 k sezení)
Rozměry kluziště: 28x60 metrů
Vedení klubu:
Prezident klubu: Ing. Leoš Novotný
Generální manažer: Ing. Petr Husička
Sportovní manažer: Stanislav Přikryl
Realizační tým:
Trenér: Ernest Bokroš
Asistent: Ing. Jaroslav Stuchlík
Vedoucí mužstva: Oldřich Šolc
Znak klubu: hlava medvěda
Internetové stránky: www.hokej.zlin.cz, (neoficiální www.hczlin.cz)

Zprávy ze Zlína

Předloňský mistr a loňský vicemistr tým HC Hamé Zlín sice podlehl po reprezentační pauze zaviněné turnajem Karjala třineckým Ocelářům na jejich ledě 2:1, poté však neztratil ani bod a jeho série neporazitelnosti trvá už pět zápasů. Zuby si na HC Hamé vylámali například mistrovské Pardubice. V posledním zápase v rámci 29. kola Tipsport extraligy porazili Zlínští na svém ledě letos výborně hrající Vítkovice 4:2, když se velmi dobrým výkonem prezentoval náhradní brankář Medvědů zapůjčený ze Vsetína Lukáš Plšek, který výborně nahradil brankářskou jedničku Igora Murína, jehož úmyslné posunutí branky "ocenila" disciplinární komise APK třízápasovým trestem. Dvěma přesnými trefami se zase připomněl nejproduktivnější hráč Hamé Richard Král. Zlínským se na Bílé Tygry daří. V dosavadních 14 zápasech je dokázali v základní hrací době porazit hned sedmkrát. Poslední vzájemné měření sil skončilo pod Ještědem remízou 1:1, když v nervózním zápase otevřel skóre v závěru první třetiny obránce Lubomír Vosátko. Alespoň remízu pak zajistil Tygrům v polovině utkání Petr Vampola. Zbytečným zákrokem se v utkání prezentoval Richard Král, který po odpískání hrubě napadl libereckého mladíka Lukáše Dernera, za což si vysloužil trest na 5 + do konce utkání.

Týmu hodně pomohl návrat Petra Lešky, který se do Zlína vrátil z nepovedeného zahraničního angažmá. V poslední době se uvažovalo i o návratu kanonýra Jaroslava Balaštíka, který toho za Columbus Blue Jackets zatím příliš neodehrál.

Statistiky HC Hamé Zlín

Galvas Lukáš 4 (1+3)

Nejtrestanější hráč: Král Richard

Brankáři:
Murín Igor 1,46/zápas - úspěšnost 95,30%, celkem odchytal za Zlín v této sezóně 28 zápasů
Plšek Lukáš 2,20/zápas - úspěšnost 91,54%, celkem odchytal za Zlín v této sezóně 2 zápasy

Předpokládaná sestava:

Plšek - M. Hamrlík, Galvas, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek - Okál, Leška, Melenovský - Špilár, Král, Kristek - Barinka, M. Čech, I. Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Kovář

Zprávy z Liberce

Úplně stejnou bilancí jako HC Hamé ( 5 vítězství, 1 porážka) se mohou po reprezentační přestávce pochlubit i liberečtí Bílí Tygři. Odchod Václava Nováka do ruského Omsku zavdal příčinu otázky, jak moc to s libereckým týmem otřásne. Tygři však dokázali na své kvalitní výkony navázat i po reprezentační pauze, do mužstva se vrátili uzdravení Andrej Podkonický s Leošem Čermákem, kteří do mužstva skvěle zapadli. Tým je v pohodě a nic na tom nemění ani poslední zápas, ve kterém v pátek na Kladenském zimním stadionu podlehli místnímu Rabatu 0:3 a v čele extraligové tabulky jej opět vystřídala pražská Slavia.

Domácí trenér Josef Paleček nebude moci vedle brankářské opory Milana Hniličky, kterého stále trápí třísla, pravděpodobně využít ani útočníka Petra Vampolu, jehož mezižeberní svaly ještě nejsou úplně v pořádku. Na jeho místě v sestavě se tedy zřejmě opět objeví Slovinec Rok Pajič. Hrát určitě nebude obránce Jan Holub, který má problémy s vazy v rameni a jeho pauza bude dlouhodobější. V sestavě se neobjeví ani obranci Lukáš Derner, kterého sklátila viróza a Martin Hlavačka, který stále laboruje se zády. Přes početnou marodku budou Bílí Tygři chtít navázat na své dosavadní výkony v Tipsport Areně, ve které ještě v této sezóně nepoznali hořkost porážky a získat tři body.

Statistiky Bílí Tygři Liberec

Moravec Jiří 5 (3+2)

Nejtrestanější hráč: Vaic Lubomír

Brankáři:
Hnilička Milan 1,67/zápas - úspěšnost 93,97%, celkem odchytal za Liberec v této sezóně 24 zápasů, 2x nula
Falta Pavel 1,00/zápas - úspěšnost 95,83%, celkem odchytal za Liberec 5 zápasů, 2x nula

Předpokládaná sestava:

Falta - J. Moravec, Jiruš, Krstev, Rýgl, Jiří Hanzlík, Richter, Ovčačík - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Pajič, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek

Postavení týmů v tabulce po 29. kole

2. Bílí Tygři Liberec 75:48 57