Rozhovory

Martin Škoula: Bílí Tygři patří mezi týmy, které by měly bojovat o titul

L i b e r e c - Bílí Tygři uvítali ve svém táboru další posilu. V úterý dopoledne se novinářům na tiskové konferenci představil zkušený zadák Martin Škoula, který se se severočeským celkem dohodl na roční smlouvě s roční obcí a do přípravy na novou sezonu se s týmem zapojí v momentě, kdy Pavel Hynek své svěřence poprvé zavede na ledovou plochu.

Čtyřiatřicetiletý obránce patří mezi výrazné postavy českého hokeje posledních let, avšak domácímu publiku se během své kariéry neukázal. Za moře odešel už v roce 1997 a v dresu Litvínova nastoupil pouze do 48 zápasů, až na jeden nasbíral všechny starty při výluce v roce 2004. Poslední čtyři sezony pak vítěz Stanley Cupu z roku 2001 strávil v ruské KHL.

„Máme tři děti, takže jsem chtěl být co nejblíže domovu. Toho létání a stěhování už bylo dost, musím taky dělat tátu,“ zní hlavní důvod návratu do Česka. A co ho přitáhlo do Liberce, namísto právě Litvínova, jehož je odchovancem? „Jednání s Libercem bylo poměrně rychlé a férové, doufám, že ke spokojenosti obou stran. Zájem musí být samozřejmě z obou stran a neřekl bych, že ze strany Litvínova nějaký velký zájem byl. Dopadlo to holt takhle,“ vrátil se ještě k otázce působení u chemiků.

Přesto na své zatím poslední působení mezi českými mantinely, které proběhlo právě v černožlutém dresu, vzpomíná rád. „Sice jsme vypadli v prvním kole play-off, ale vzpomínám na to jedině dobře. Tehdy už jsem byl několik let v zahraničí a na sezonu se vrátil domů, opravdu parádní vzpomínky.“

Přestože rodák z Litoměřic, vzdálenost jeho domova od Liberce byla dalším faktorem hovořícím pro Bílé Tygry, domácí soutěž naposledy okusil právě před deseti lety, alespoň základní přehled si udržoval. „Většinu českých mužstev člověk zná. Byl jsem venku, ale přečetl jsem si něco na internetu, něco jsem viděl v televizi,“ prozradil, jak držel krok s událostmi. „Česká extraliga je podceňovaná, hraje tady spoustu kvalitních hokejistů, takže je na mně, abych si zvykl a přizpůsobil se.“

Jeho domácímu radaru pochopitelně neutekly poslední sezony Bílých Tygrů, které nebyly zrovna dvakrát podařené. „Liberec sice nezažil moc dobré sezony, ale pořád je to mužstvo, které by mělo být vepředu a patřit mezi týmy soutěžící o titul,“ nemá pochybnosti.

Mezi nové spoluhráče se Martin Škoula podívá až 21. července, pokud tedy vyjde letní plán trenéra Pavla Hynka na den přesně. Předposlední pondělí v měsíci by se totiž se svými svěřenci chtěl poprvé dostat na ledovou plochu. „Jako vždy se budu přes léto připravovat individuálně. K týmu se připojím až na ledě,“ potvrdil.„S trenérem jsem se zatím viděl jednou, spíš jen okrajově. Mojí pozici jsme do detailu neprobírali, tohle všechno přijde až se půjde na led,“ poodhalil hráč, na jeho dresu se při setkání s novináři vyjímalo číslo 41. To ovšem dosud patřilo Tomáši Filippimu, co na to mladý útočník?

„To ještě nevím, budeme to muset vyřešit,“ se smíchem komentoval tuto „kolizi“ Škoula. „Jednačtyřicítku jsem nosil vždycky, s jiným číslem jsem snad ani nikdy nehrál, takže si to ani neumím představit.“ Vypadá to tedy, že přednost dostane právě starší a zkušenější ze dvojice.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň