Martin Čakajík litoval špatné druhé třetiny Liberce a nezvládnutých přesilových her

Date of publication Author Petr Schultz

P a r d u b i c e – Ani druhý duel v play-off Libereckým na východě Čech nevyšel. Tentokrát je přejelo pardubické stádo ve druhé třetině, která byla ze strany Bílých Tygrů opravdu špatná. Útočný val Eatnu nezastavil ani Martin Čakajík, jehož výkony v play-off stoupají vzhůru. „Mančaft hraje v play-off super,“ vyzdvihl slovenský obránce práci celého týmu ve vyřazovacích bojích.

Martine, oproti včerejšímu dnu se vám dnešní zápas příliš nevyvedl. Co se stalo s týmem přes noc?
Každý zápas je jiný. My jsme dnes moc chtěli, ale absolutně nám nic nešlo, což bylo myslím vidět. Měli jsme špatnou rozehrávku a přesilovky. Dnešní výkon musíme hodit za hlavu a jít dál. Čím jsme dnes více chtěli, tak tím to bylo horší. Zápas se dnes rozhodoval ve druhé třetině, kde jsme měli čtyři přesilovky a neudělali jsme vůbec nic a akorát spoustu chyb. Mohli jsme pak děkovat jen Pincákovi, že Pardubice nedaly víc branek.

Martin Čakajík v play-off: 7 bodů (0+7)

Paradoxně vás dostaly do kolen až vlastní přesilové hry, kdy jste se dostávali pod neuvěřitelný tlak.
Bylo to opravdu špatné. Každý, kdo jde na led, chce přesilovku hrát dobře. Pardubice nás dnes vyškolily v bránění a neměli jsme vůbec pohyb. My jsme jen stáli a koukali jeden na druhého. Z toho pak pramenily špatné nahrávky.

V čem byly Pardubice dnes lepší?
Spíš my jsme hráli špatně. Nic nám nešlo a předvedli jsme možná i malou bojovnost. Pardubice to na nás viděly, že nám to nejde, a přebruslovaly nás. My jsme ztráceli hrozně puky na modrých čárách a Pardubičtí z toho vyráželi do brejků. První dva góly padly v podstatě z toho, že jsme nedokázali vyhodit kotouč. Čtvrtý gól také zachytili na modré čáře, šli do brejku a dali gól.

Včera jste na Pardubice nastoupili relativně aktivně, dnes vám ale tenhle tah nevyšel. Mohlo to být tím, že vás včera Pardubice podcenily?
Já si myslím, že nás včera Pardubice nepodcenily. Dnes se na nás asi lépe připravily, ale zápas nám nevyšel podle představ. My se musíme zlepšit ve všech činnostech a jít dál, protože 2:0 nic neznamená. Uvidíme v Liberci.

Dominik Hašek dnes udržel čisté konto, ale vcelku neměl tolik práce.
Včera jsme měli tlak, ale moc vyložených šancí jsme neměli. Dnes to bylo ještě horší. My jsme dali za dva zápasy jeden gól. Na jednu branku se vyhrát nedá. Musíme hrát víc aktivně a jít agresivněji do brankoviště. On má teď spoustu klidu, což je na něm vidět, protože si pak věří a chytá výborně.

Slovenský bek vypálil několikrát na Haška, ale ani jeden jeho pokus se neujal.

Máte za sebou předkolo, čtvrtfinále a teď hrajete semifinále. Je znát ta zápasová zátěž?
Vždy je to o vývoji zápasu. Pokud se daří, tak hráči na únavu zapomínají a není to na nich vidět. Jestliže se ale nedaří a puky odskakují a nic nevychází, tak je jasné, že soupeř hraje lépe. Všechno je to v hlavě, a když si člověk uvědomí, že ty síly má, tak je opravdu má.

Přišla po druhé třetině v kabině nějaká sprcha od trenéra?
Něco nám v kabině řekl. Bylo to špatné a každý si toho byl vědom.

V základní části se na Martina Čakajíka vznášela kritika, že nehraje úplně ideálně. Nyní ale s každým zápasem v play-off roste i výkon Martina Čakajíka. Cítíte se čím dál tím lépe?
Když se daří mančaftu, tak se daří i jednotlivci. Sezóna nebyla příliš ideální, ale mančaft taky nehrál celý rok ideálně. Určitě play-off hrajeme super a jak hrají všichni, tak to pozdvihuje i jednotlivce.

Čekají vás teď dva zápasy v bílém pekle. Doufáte tedy jistě, že před libereckým publikem srovnáte stav série na 2:2. Co tedy vymyslet na příští dva zápasy pod Ještědem?
Teď si musíme ze všeho nejdříve pořádně odpočinout. Doufám, že přijde plný barák a lidi nás poženou kupředu. Musíme hrát doma rozhodně lépe, vyhrávat osobní souboje, vyvarovat se chyb a dát konečně Hašanovi taky nějaký gól.

Martine, děkuji za rozhovor a šťastnou cestu domů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu