Marek Zachar na Turnaji pěti kategorie U20 dvakrát skóroval

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Česká reprezentace do dvaceti let má za sebou Turnaj pěti ve slovenských Piešťanech. V nominaci nechyběl ani Marek Zachar, který na severu Čech působil před odchodem do zámoří. Jak se mu vedlo?

Marek Zachar prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry. Byl kapitánem kategorie U18 a nyní se ve svých osmnácti stal dokonce alternativním kapitánem výběru do dvaceti let. Jak se mu na turnaji vedlo?

Prosadil se hned dvakrát. Nejprve během demoliční druhé třetiny v utkání se Salzburgem. Češi vstřelili během patnácti minut hned čtyři góly a jeden z nich obstaral právě Marek Zachar. V utkání se Slovenskem skóroval znovu, v 53. minutě přisoudil po pasu Komárka reprezentačnímu výběru vedení 2:1.

Ve zbylých dvou utkáních sice již nebodoval, i tak byl ale rozhodně vidět. Češi nakonec zvítězili ve třech střetnutích a nestačili pouze na ruskou Sbornou. V celkovém součtu jim předvedený výkon vynesl stříbrnou pozici.

Marek Zachar na osmnáctkách

Česká republika - EC Red Bull Salzburg 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Hrdinka (Čermák, Havlát), 28. Havránek (Karafiát, Kurovský), 38. Zachar, 40. Čermák (Havlát), 48. Jeřábek (Váňa, Michnáč) – 4. Daubner.

Česká republika - Slovensko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Kubík (Hrdinka), 53. Zachar (Komárek, Kubík), 58. Hrdinka (Havránek) - 28. Múčka (Kundrik, Nazad), 60. Musliu (Marcinek, Jaško).

Česká republika - Rusko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kayumov (Zaytsev), 8. Polodyan (Manukyan).

Česká republika - Finsko 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Vildumetz (Čermák, Heinrich), 18. Michnáč (Najman), 18. Karafiát - 24. Räsänen (Ikonen, Salo).