Marek Trončinský trefil proti Pardubicím svou první branku v sezóně

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Minulý rok čekal Marek Trončinský na svou první branku v sezóně do třináctého kola, tentokrát musel čekat ještě o další dvě víc. Proti Pardubicím ale byla jeho trefa důležitá, když srovnal na 1:1. V prodloužení pak jeho teč usměrnil do branky Bárta a liberecký obránce si připsal i veledůležitou asistenci. „Jsem rád, že jsme urvali dva body,“ řekl po zápase nejproduktivnější bek Bílých Tygrů.

Bílí Tygři oplatili Pardubicím porážku z prvního vzájemného zápasu letos, když vyhráli 2:1 po prodloužení. Dobře si v utkání vedl obránce Marek Trončinský, který špatně se vyvíjející zápas poslal ve druhé třetině svou trefou do nerozhodného stavu. V prodloužení pak střílel od modré a jeho dělovku tečoval za Růžičku Michal Bárta.

„Někdy se stane, že jste u všeho důležitého,“ prozradil usmívající se obránce po skoro třiašedesáti minutách zápasu s Východočechy. „Já jsem hlavně rád, že jsme dnes urvali další dva body do tabulky,“ spokojeně dál povídal. Liberec se díky dvoubodové výhře drží v kontaktu se špičkou a jen horší skoré ho řadí na aktuálně stříbrnou pozici.

"Měli jsme několik přesilovek, ale prosadili jsme se až z té poslední," vypověděl nejproduktivnější bek Liberce.

Marek Trončinský je znám svou střelbou od modré a před jeho první dělovkou se musel sklonit i hostující brankář Růžička. „Křiknul jsem si na Jaroslava Kudrnu, ať mi puk posune. Pak už jsem jen napřáhl a tvrdě vypálil. Snažil jsem se mířit nahoru a naštěstí to tam spadlo,“ okomentoval svou vyrovnávací branku mladý bek.

A jak viděl dělovku brankář Východočechů? „Trefil to výborně. Já jsem hledal kotouč někde mezi bruslemi spoluhráčů, ale on se dostal rychle k Trončinskému a ten to trefil pěkně. Myslím, že jsem proti tomu neměl moc šancí,“ popsal vyrovnávací branku na 1:1 Martin Růžička ze svého pohledu.

Překonat Růžičku je v Tipsport areně pro Bílé Tygry někdy hodně složitý úkol. Loni totiž udržel pod Ještědem čisté konto a i v patnáctém kole si hned několik zkušených modrobílých hráčů vylámalo zuby na pardubickém omaskovaném muži. „O přestávce jsme si říkali, že musíme střílet víc nahoru, protože on je dole silný,“ poukázal liberecký obránce na slabinu gólmana.

Bílí Tygři v poslední době střídají bloky domácích a venkovních zápasů. Další sérii odstartovali proti Pardubicím, ale v úterý už opět přivítají mistrovský Třinec. „Důležité je, že se nám daří. Série nám ale nevadí, kdybychom prohrávali, tak to bude horší,“ prozradil Trončinský na závěr.