Marek Schwarz: Týmově jsme zápas odehráli výborně

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Bílí Tygři si na své konto ve středu večer připsali další výhru v rámci nové Champions Hockey League, když i podruhé porazili německý celek Kölner Haie. Tentokrát byl výsledek daleko těsnější než v minulém klání a velkou měrou se na vítězství podílel brankář Marek Schwarz, jenž na místě Jána Lašáka předvedl přesvědčivý výkon.

Jak bys ze svého pohledu zhodnotil zápas s německým soupeřem?
Byla to pro mě těžká výhra, protože už jsem nějakou dobu nechytal. Naštěstí se mi dnes od začátku dařilo a kluci mi hodně pomohli. Jednou tam Voras dokonce vychytal gól do prázdné brány v první třetině. Týmově jsme ten zápas odehráli výborně.
Marek Schwarz poslední domácí skupinový zápas v CHL ze střídačky nesledoval.

Ve třetí třetině to dokonce vypadalo, že pustíš za svá záda druhý gól soupeře. Co se tam stalo?
Prý trefili tyčku, já to teda neviděl, ale kluci mi to říkali na střídačce. Šlo to prý od břevna ven.

V pátém kole jste jako jediný český tým v CHL vyhráli. Co to pro vás znamená?
Abych řekl pravdu, nevím ani, jak hráli ostatní, nesledoval jsem to. Věděli jsme, že když tento zápas vyhrajeme, budeme mít velkou šanci na postup do play-off. Určitě by bylo skvělé, podívat se dál.

Jaký byl rozdíl mezi týmem z Kolína nad Rýnem a tradičními extraligovými soupeři Bílých Tygrů?
Hrají přímočařeji, ale pro mě v brance to žádný velký rozdíl není. To spíš pro kluky v poli.

Jak vůbec hodnotíš tuhle soutěž?
Moc se mi líbí, ty zápasy jsou výborné. Je to zas něco jiného a já si navíc zachytám (smích).

Marku, díky za rozhovor a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR