Marek Schwarz: Oslabení měli sparťané nacvičené naprosto výborně a rozhodli v nich zápas

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – Bílí Tygři v rámci 46. Kola Tipsport extraligy přivítali na svém ledě pražskou Spartu. Vyprodaná Home Credit Aréna měla možnost sledovat napínavou podívanou plnou emocí, bohužel pro domácí fanoušky s vítězným koncem pro Spartu. Tygry navíc zápas bolel dvojnásob - Jánko Lašák utrpěl ve druhé třetině zranění a do branky musel pustit Marka Schwarze.

Jak těžké pro tebe bylo naskočit do rozjetého zápasu?
Jednoduché to není nikdy. Člověk na to musí být připravený. Celkově myslím, že jsem zbytek utkání zvládnul. Jen škoda gólu, který mi propadl, protože jsem byl postavený pozičně dobře, ale kotouč se mi nešťastně odrazil od lapačky. S tím už jsem nemohl nic dělat.

Marek Schwarz zastavuje puk

Jak jsi viděl situaci před třetím inkasovaným gólem?
Moc jsem toho nezahlédl. Vím jen, že se Jánko zranil, ale rozhodčí hru nepřerušili. Podle mě se ale rozhodli dobře, že nechali hru pokračovat. Hned jsem si myslel, že gól bude platit.

Který moment byl v zápase podle tebe zlomový?
Těžko říct. Momentálně bych to nerad hodnotil. Určitě si v kabině řekneme, co bylo špatně.

Byl tento zápas dobrou prověrku na play-off?
Určitě. Sparta je výborný tým. Hráli skvěle. Zvláště vpředu byly hodně nebezpeční, bohužel na rozdíl od nás. To bylo rozhodující.

Liberecký gólman rozehrává

Co říkáš na to, že Sparta vstřelila dva góly v oslabení, což se jí povedlo poprvé v sezóně?
Fakt? (úsměv) To opravdu nevím. Někdy se to může stát. Způsobili jsme si to sami chybami v útočném pásmu.

Byli na vás Pražené dobře připravení, když se jim povedl takovýto kousek?
Sehráli to skvěle. Věděli co od nás čekat. Oslabení měli nacvičené naprosto výborně.

Jak se udála situace při gólu Sparty do prázdné branky?
Péša na mě mávnul. Měli jsme puk v útoku a tak jsem vyjel. V tom oni vypíchli kotouč. Já už se nemohl vrátit, protože bychom dostali trest. Byl to risk a takhle to dopadlo.

K vidění bylo mnoho potyček. Co to způsobilo?
Bylo to postavením týmů v tabulce a hrálo se o hodně. Prakticky o šest bodů. Play-off se blíží a hra se začíná přitvrzovat. Nikdo nechce dát nikomu nic zadarmo.

Sledujete teď spíše na bodový náskok na Spartu nebo se soustředíte na rekord extraligy?
Ani jedno. Jdeme zápas od zápasu. Soustředíme se na každý duel zvlášť. Nekoukáme, kdo má kolik bodů. Snažíme se předvést to nejlepší co můžeme.

Překvapilo tě, že jsi po skvělém výkonu v Třinci opět kryl záda Jánu Lašákovi?
Abych pravdu řekl, tak jsem s tím počítal. Jánko se dal dohromady a je v pozici jedničky, takže nebyl důvod, aby nenaskočil.

Jak vidíš své šance na to, že budeš chytat v dalších zápasech?
Nevím jak na tom Jánko je. Snad to není nic vážného a bude rychle zpět. Ale když přijdu do branky budu se snažit předvést co nejlepší výkon jako vždycky.

Liberecké brankářské duo

Slavná trojice aneb selská jízda