Marek Pinc v utkání s chemiky pod lupou

Date of publication Author Petr Schultz, Lukáš Šonský

L i b e r e c – Brankář Bílých Tygrů Marek Pinc je litvínovským odchovancem, a tak jsme se rozhodli, že ho proti chemikům zařadíme do tradičního seriálu „Pod lupou“. Nevysoký brankář musel proti žlutočerným předvést hned několik famózních zákroků. Naše postřehy si můžete přečíst v následujícím článku.

1:24 - Poprvé v utkání se Marek Pinc dotýká puku, ale nic vážného to není. Nahození likviduje hokejkou.

2:35 - Po ráně Marka Černoška už se ale musí pořádně natáhnout. Dělovka litvínovského obránce končí v jeho lapačce.

2:42 - Vzápětí musí předvést Marek Pinc další skvělý zákrok. Dělovku Havelky od modré vyrazí betonem před sebe, ale obrana je pozorná a odpálí puk do bezpečí.

11:34 - Začíná jeho souboj s Martinem Ručinským. Vítězně z něho ale vychází Marek Pinc, který si jeho švih schová do výstroje.

15:08 - Petr Kousalík je dalším adeptem, který ho chce překonat, ale ani v tomto případě se Litvínov první branky v zápase nedočkává. V přesilové hře je totiž omaskovaný muž v brance v pozoru.

16:30 - Marek Pinc musí poprvé v utkání dokázat, proč je jednička v české extralize. V rychlém sledu nejdříve vychytá Martina Frolíka a vzápětí i Františka Lukeše.

Marek Pinc musel ve čtvrtečním klání řešit několik nelehkých úkolů u své svatyně.

20:30 - František Lukeš je v úvodu druhé periody aktivní, ale v situaci dva na jednoho Marka Pince nepřekonává.

21:38 - Liberecký brankář poprvé v utkání kapituluje. Martin Ručinský před něho zaveze kotouč, vystřelí a modrobílý brankář vyrazí jeho střelu před Robina Hanzla, který nikým neatakován ho zasune do branky.

28:35 - Litvínov má tlak, ale Marek Pinc je v brance stoprocentní. Poradil si i se střelou Viktora Hübla.

30:00 - Přesně v polovině zápasu ho vystraší nepříjemnou střelou Majdan, jenže beton libereckého gólmana přijde včas.

34:35 - Robin Hanzl krásně přihrál před branku Martinu Ručinskému, ale Marek Pinc souboj s litvínovským lídrem opět vyhrává. Jeho střelu likviduje betonem.

40:09 - Hned z kraje třetí části hry ho v brance přivítá střelou z mezikruží Vojtěch Kubinčák. Marek Pinc ale předvede, jak mrštnou má lapačku.

48:27 - Jiří Gula a Viktor Hübl v přesilové hře několikrát nebezpečně dotírali na Marka Pince. Tygří brankář ale puk za svá záda nepustil a podržel svůj tým.

49:03 - Jeho tým je opět v oslabení, a tak si za brankou vezme puk a vyhodí ho až před Petra Fraňka na druhé straně kluziště.

52:40 - Marek Pinc si poprvé v utkání vybírá notnou dávku štěstí. Pokus Vojtěcha Kubinčáka se otře o horní tyč.

58:34 - Karel Kubát může pro hosty ještě vykřesat jiskřičku naděje při hře bez brankáře, ale Marek Pinc jeho pokus kryje a následně z toho padne čtvrtý gól Liberce.

59:49 - Kdo by čekal, že čtvrtá branka zlomila Litvínov, tak ten se mýlil. Jedenáct vteřin před sirénou Robin Hanzl střílel a Marek Pinc zastavil jeho střelu přesně na brankové čáře.

Osobní statistiky:

Ice-time:         59:35
Inkasované branky:  1
Zásahy v zápase:   37
Zákroky lapačkou:   9
Zákroky betony:    11
Zákroky vyrážečkou: 0
Zákroky tělem:     17

Marek Pinc hodnotí svůj výkon:
"V zápase jsem se cítil výborně. Těší mě, že jsem mohl týmu v nepříjemných situacích pomoci. Jsme rádi, že se nám podařilo před vlastními fanoušky naplno bodovat."

Slavná trojice aneb selská jízda