Malkamäki bude působit v Liberci do konce sezóny

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Jednadvacetiletý finský bek Miko Malkamäki přišel do Liberce 20. listopadu na měsíční hostování z Tappary Tampere. Během této doby odehrál osm zápasů a získal jeden kanadský bod za asistenci. Malkamäkiho výkony zaujaly vedení klubu natolik, že se s Tampere dohodlo na jeho hostování do 30.4.2010. Do stejného data byl zároveň Bílými Tygry uvolněn na hostování v HC Slavia Praha brankář Milan Hnilička.

Ctibor Jech
Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„Jelikož se naše marodka příliš nelepší, rozhodli jsme se doplnit kádr. Dlouhodobé problémy má bek DeSantis, u něj se do čtrnácti dní ukáže, zda je nutná operace. V tu chvíli by nám chyběl do konce sezóny, stejně jako další obránce Harant. Ten musel v minulém týdnu podstoupit operaci kolene, které nedokázalo zvládnout plnou zápasovou zátěž. Předpokládaná doba léčení vychází do konce sezóny, což nás definitivně utvrdilo v nutnosti domluvit se s Tampere na hostování Malkamäkiho do 30.4.2010. Miko je mladý perspektivní obránce a během měsíce ukázal své možnosti a potenciál.“

Slavná trojice aneb selská jízda