Má branka přišla včas, řekl po premiérovém gólu v extralize Dalibor Bortňák

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Bílí Tygři si připravili pro své fanoušky opět infarktový závěr, když ve třetí třetině otočili nepříznivý vývoj proti Spartě a vyhráli 5:4. Liberecký obrat nastartoval svou premiérovou trefou v české nejvyšší soutěži Dalibor Bortňák. „S Darrellem Hayem jsme se před zápasem bavili, že by se mohl někdo z nás trefit,“ usmíval se v mixzóně slovenský útočník.

Útočník Dalibor Bortňák nastoupil za Bílé Tygry v prvním utkání sezóny proti Pardubicím. Následně se ale zranil a devět zápasů musel jen přihlížet, jak si jeho tým vede. „Věděl jsem, co potřebuji zpět k návratu do zápasového tempa. Tyhle zkušenosti jsem získal v Kanadě. Snažil jsem se trénovat ještě trochu víc, aby se mi návrat podařil,“ prozradil urostlý útočník Liberce.

Dalibor Bortňák o své brance: "Přišla v pravou chvíli."

Na svou premiérovou trefu tak čekal až do duelu se Spartou. Gólem na 3:4 odstartoval fantastický liberecký obrat, po kterém jeho celek slavil vítězství 5:4. „Má branka přišla v pravou chvíli a za to jsem rád. Snažili jsme se napadat ve třech a trochu se nakopli,“ okomentoval svou premiérovou branku v extralize. „Před zápasem jsem se bavil s Darrellem Hayem, že když dá někdo z nás branku, tak se to půjde k němu oslavit. Takže asi dneska to malinko oslavíme,“ dodal.

Bílí Tygři v posledních třech zápasech jako první prohrávali a výjimkou nebyl ani duel s Pražany. Vždy se jim ale podařilo nepříznivé skoré otočit a dovést utkání do vítězného konce. „Je to určitě důležité, že se nám opět podařilo utkání otočit. Snažíme se celou sezónu připravovat na play- off. Návraty do zápasů jsou důležité, což můžeme potřebovat ve vyřazovacích bojích. V tom je síla týmu, když prohráváte a dokážete utkání otočit,“ prozradil hráč s číslem 91.

Proti Holešovickým to ale na výhru příliš nevypadalo. Hosté totiž působili v Tipsport areně lepším dojmem a jen málokterý fanoušek by v tu chvíli ještě pomyslel na tři body. Dalibor Bortňák ale věřil a síla týmu se tak ukázala naplno. „Vždycky se musí věřit. Je to hokej a vyhrát se dá každý zápas, i když prohráváte o dvě branky,“ měl jasno rodák ze slovenského Sabinova.

Další těžká výzva ale čeká Liberecké již v neděli, kdy zamíří na led Vítkovic. V prvním vzájemném letošním klání pod vrcholky Jizerských se radovala družina z Moravy, která potupila Tygry tenisovým kanárem (0:6). „Změnili jsme trochu systém, ale na Vítkovice se musíme opravdu připravit. Bude to u nich velice těžké, ale budeme se tam snažit opět bojovat o výhru,“ vypověděl na závěr o příštím soupeři šťastný střelec. Bude tedy vítězná šňůra modrobílých pokračovat?

Slavná trojice aneb selská jízda