MS do 20 let startuje. Hrabík s Pekařem na soupisce, Jeník zatím na tribuně

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Česká hokejová reprezentace do 20 let vstoupí v noci na čtvrtek do kolotoče světového šampionátu. Na úvod turnaje vyzve Švýcarsko a v sestavě ebudou chybět bývalí Tygři Kryštof Hrabík a Matěj Pekař, naopak Jan Jeník zatím načne turnaj na tribuně.

V kanadském Vancouveru se už vše schyluje ke startu prestižního mistrovství světa hokejistů do 20 let. Den před úvodním utkáním musely všechny výběry uzavřít své úvodní soupisky a v té české nechybí Kryštof Hrabík, který až do loňského ročníku oblékal dres Bílých Tygrů.

V probíhajícím ročníku válí. V devětadvaceti zápasech ve WHL vstřelil za Tri-City Americans osm branek a přidal k nim 16 asistencí, celkem tedy má na svém kontě již 24 bodů a patří mezi tahouny svého mužstva. Na mistrovství světa si zahrál už vloni, kdy patřil mezi benjamínky týmu, letos už by měl naopak plnit výraznější roli.

Dalším tygřím zástupcem na turnaji bude Matěj Pekař, který až do patnácti let nastupoval v Liberci, poté však zvolil odchod do Spojených států. V minulém draftu si šikovného osmnáctiletého útočníka zvolilo Buffalo, které s ním již také podepsalo nováčkovský kontrakt. Letos válí Pekař v Ontario Hockey League v dresu Barrie Colts, kde v třiceti zápasech posbíral 33 bodů.

Pekař TOP

Na svou šanci bude naopak v prvních zápasech teprve čekat Jan Jeník. Trenér Václav Varaďa totiž na soupisku prozatím dopsal pouze dvanáct útočníků a šest obránců. Jeník je tak jedním z čtveřice hráčů, kteří budou bojovat o dvě zbylá místa na soupisce. Realizační tým by chtěl jejich zaplněním reagovat na výkonnost hráčů či na případné zdravotní problémy.

Úvodní zápas čeká Čechy ve středu v deset hodin večer, kdy vyzvou Švýcarsko. Ve skupině dále narazí na Rusko, Kanadu a Dánsko a právě souboj se Švýcarskem může být v konečném důsledku v boji o pořadí velmi důležitý. Podaří se českému národnímu týmu do dvaceti let načít vrchol sezony úspěšně?

Aktuální soupiska českého týmu

Brankáři: Lukáš Dostál, Jiří Patera, Jakub Škarek.
Obránci: Daniel Bukač, Jakub Galvas, Michael Gaspar, Filip Král, David Kvasnička, Dalimil Mikyska.
Útočníci: Jan Hladonik, Kryštof Hrabík, Martin Kaut, Jan Kern, Jáchym Kondelík, Jakub Lauko, Ondřej Machala, Martin Nečas, Matěj Pekař, Karel Plášek, Jakub Pour, Filip Zadina.

Rozpis turnaje

02:00 Rusko – Kanada
04:30 USA – Finsko

Středa 2. ledna:
20:00 1. zápas o udržení (Vancouver)
22:00 1. čtvrtfinále (Victoria)

Čtvrtek 3. ledna:
00:30 2. čtvrtfinále (Vancouver)
02:00 3. čtvrtfinále (Victoria)
04:30 4. čtvrtfinále (Vancouver)

Pátek 4. ledna:
18:00 2. zápas o udržení (Vancouver)