Ohlasy k zápasu

Lukáš Vantuch skolil staré známé: Osobní výkon nehodnotím. Je jen výhra nebo prohra!

Liberec - Lukáš Vantuch se výrazně podílel na vítězství Tygrů proti Mountfieldu. Vstřelil první branku zápasu a na druhou asistoval. Zápas pro něj byl o to pikantnější, že nastoupil proti týmu, kde ještě minulou sezónu působil. Většinu hráčů tak dobře zná. „Věděl jsem, že Hradec hraje ve výborné formě a chtěl jsem, aby se mi utkání povedlo," říká na začátek.

Další ubojovaný zápas, jak vypadal tvým pohledem?
Moc dobře jsme věděli, jaký soupeř přijede a jakým způsobem v poslední době hraje. Věděli jsme, že se mu daří a myslím, že jsme se na něj výborně připravili. Chytli jsme dobře začátek, což utkání de facto rozhodlo. Prvních deset, patnáct minut jsme hráli tak, jak jsme hráli a Hradec tahal za kratší konec. Jsme rádi, že jsme vedení dokázali udržet.

Nástup byl ve finále rozhodujícím prvkem. Říkali jste si, že by to tak mohlo být?
V kabině padly věci, které si říkáme před každým zápasem, ale určitě jsme se shodli, že to bude zkouška před play-off. Dobře jsme se nahecovali, začátek jsme chytli výborně, z čehož jsme vytěžili dva góly. Začátek rozhodl a to jsem si osobně nemyslel. Říkal jsem si, že to bude až závěrečné a vyrovnané dějství. Jsme rádi, že jsme je k ničemu nepustili , a že neměli žádnou větší šanci. Ján Lašák nás vzadu navíc výborně podržel.

„Shodli jsme se, že to bude zkouška před play-off. Dobře jsme se nahecovali"

V podstatě nepřišel ani žádný větší tlak Hradce Králové v závěru. Jak se povedlo hostům zamezit ve vytváření šancí?
Myslím, že Hradec odehrál dobrý zápas, ale my jsme dodržovali náš systém po celých šedesát minut. Také jsme si všichni pomáhali, což rozhodlo o našem vítězství.

Osobně se ti zápas velmi povedl. Určitě musí převládat spokojenost, že?
Spokojenost určitě. Každopádně nebudu zápas hodnotit podle gólu nebo asistence, hodnotím ho podle výhry nebo prohry. Máme vítězství, proto duel hodnotím velmi pozitivně.

„Nebudu zápas hodnotit podle gólu nebo asistence, hodnotím ho podle výhry nebo prohry"

Pro tebe jsou zápasy s Hradcem o to pikantnější, že jsi tam v minulém ročníku působil. Jak vnímáš vzájemné duely?
Vím, kdo proti nám hraje. Nějaká o stupínek vyšší motivace tam třeba je, ale maximálně před zápasem. Poté už se člověk soustředí jen sám na sebe a musí hrát jako každé jiné utkání. Každopádně věděl jsem, že Hradec hraje ve výborné formě a chtěl jsem, aby se mi utkání povedlo.

Lukáš Vantuch zaváží puk do útočné třetiny

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner