Lukáš Krejčík po semifinále: Věřili jsme, že můžeme sérii vrátit do Pardubic

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Zklamání mu šlo vyčíst z očí a hlas se mu třásl. Útočník Lukáš Krejčík, který vstřelil první branku Liberce v šestém utkání, hodnotil poslední duel s Pardubicemi hodně těžko. „Poslední třetinu jsme se snažili je zmáčknout. Z naší strany to byla jedna z nejlepších třetin, kterou jsme v sérii odehráli. Škoda, že jsme nedali třetí gól, protože jsme byli blízko,“ smutnil tygří útočník.

Lukáši, je na Tobě vidět obrovské zklamání z vyřazení. Jak hodnotíš celou sérii?
Je to pro nás všechny obrovské zklamání a chtěli jsme jít dál. Pardubice byly letos hratelný a po prvním vítězství u nich jsme mohli přidat následně i druhé. Byli jsme hodně blízko, ale bohužel se to nepovedlo. Oba zápasy u nás hrály Pardubice velice dobře …. přesto jsme si říkali, že musíme bojovat dál. Jim to celou sérii lepilo a my jsme si dali asi tři vlastní góly. Do čeho plácly, skončilo v brance. My jsme se naopak trápili v koncovce.

Je škoda čtvrtého zápasu doma, kdy jsme mohli jít do trháku, říká Lukáš Krejčík

V sérii jste dvakrát vedli. Kde byl zlomový bod semifinále?
Je škoda čtvrtého zápasu doma, kdy jsme mohli jít do trháku. Pardubice ten zápas ale odehrály velice dobře a my neměli příliš mnoho šancí. Další zápas v Pardubicích nám hrubě nevyšel. My jsme ale pořád věřili, že to dokážeme doma zlomit a vrátit se zpět do Pardubic.

Pojďme k dnešnímu utkání. Ty už jsi nakousl, že jste to mohli vrátit zpět na východ Čech. Co chybělo?
Dvě třetiny nebyly z naší strany moc dobrý. Pardubice se dostaly do třígólového vedení a to se už pak špatně otáčí. Poslední třetinu jsme se snažili je zmáčknout. Z naší strany to byla jedna z nejlepších třetin, kterou jsme v sérii odehráli. Škoda, že jsme nedali třetí gól, protože jsme byli blízko.

Nešlo za stavu 1:3 hrát více do těla?
My jsme se snažili. Hráli jsme na čtyři útočníky a jednoho obránce. Měli jsme prakticky celou třetí třetinu tlak. Rozhodčí nás tam ale dvakrát vyloučil, čímž jsme se dostali trošku do útlumu. Je škoda, že se nám druhý gól nepodařilo dát o dvě nebo tři minuty dříve. Měli bychom pak víc času.

Pomohlo vám třeba střídání brankářů? Tomáš Vošvrda zachytal v závěru fantasticky.
Chytal famózně a v závěru podržel mančaft. My jsme ale celkově zlepšili pohyb v poslední třetině. Lidi si zasloužili, abychom utkání vyrovnali. Celé utkání nás hnali neuvěřitelně dopředu, bylo to parádní.

V play-off jsi toho vinou zranění příliš nenahrál. Jak se Ti naskakovalo do rozjetého vlaku?
Já jsem vlastně první kompletní sérii promarodil. Dostal jsem zápal plic, takže jsem se pak snažil co nejrychleji se dostat zpět do zápasového rytmu. Trenéři mě pak v minulém zápase na ledě Pardubic nasadili. Není to lehké naskočit do rozjetého vlaku, ale jako mladý hráč se s takovou situací musím poprat. Chtěl jsem hrát a udělat maximum pro tým.

Pro Tebe to byla první kompletní sezóna v extralize. Jak ji hodnotíš z osobního a týmového pohledu?
Do Liberce jsem naskočil z Benátek. První polovina sezóny byla z mého pohledu docela dobrá, ale později jsem se dostal trošku do útlumu a nebylo to úplně ono.

Lukáši, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu