Ohlasy k zápasu

Lukáš Jašek: Co rozhodlo? Neproměněná přesilovka 5 na 3

Liberec - Lukáš Jašek sice v utkání s Chomutovem vstřelil svůj první soutěžní gól v libereckém dresu, důvod k radosti z něj však příliš neměl. Tygři totiž Pirátům podlehli 1:4. "Na vše se hrozně nadřeme," smutní mladý forvard.

Co o výsledku podle tebe rozhodlo?
Myslím si, že rozhodujícím momentem byla naše nevyužitá přesilovka 5 na 3. Vzápětí jsme dostali gól na 0:1. Sice jsme tlačili a srovnali, ale zase nám odskočili a už jsme znovu odpovědět nedokázali.

Jak náročnou překážkou pro vás byl Ján Laco?
Chytá v každém zápase skvěle. Věděli jsme to a snažili jsme se co nejvíc střílet, ale asi nám i chyběla trocha štěstí. Zkrátka nám nepřijde na hůl žádný odraz před prázdnou bránu. Na góly se hrozně nadřeme.

O tom samém ses přesvědčil i ty, už na konci druhé třetiny jsi měl velkou gólovku, ale štěstí při tobě nestálo...
Měli jsme situaci tři na dva, snažil jsem se přejet přes beka. Puk se tam po nějaké dorážce odrazil ke mně před poloodkrytou bránu, ale já se bohužel trefil přímo Lacovi do Lapačky.

Došlo i na poněkud neobvyklý moment, když Adam Dlouhý odvolal vyloučení soupeře. Viděl jsi, jak se situace seběhla?
Přesně jsem neviděl, jak to bylo. Myslím si, že se snažil natáhnout po puku před sebou, skákal po něm, ale pro rozhodčí to asi vypadalo jako faul. Podle mě je parádní, že to přiznal. Rozhodně mu to nemůžeme vyčítat.

Lukáš Jašek objíždí protihráče

Venku se vám nedaří, teď jste přišli i o domácí neporazitelnost. Ovlivní to vaši přípravu na páteční utkání na Spartě?
Připravíme se na to stejně, jako na každý další zápas. Máme týden na to, abychom zápas s Chomutovem trochu vypustili z hlavy. Odpočineme si a vlétneme do toho naplno. Na Spartě budeme chtít uspět!

Říkáš, že vám chybí trocha štěstí. Dá se s tím v tréninku něco dělat?
Trénujeme pořád stejně. Chybí opravdu trochu toho pověstného štěstí, před brankou nás kotouč trefí do kalhot a místo, aby se to odrazilo do sítě, to vyletí z brankoviště ven. Na vše se nadřeme. Nezbývá nám než makat a jít tomu naproti.

Naopak na Chomutovu bylo znát, že se veze na vítězné vlně. Góly dal takřka z ničeho.
Je to tak. Před druhým gólem si myslím, že si tam Huml zpracoval puk rukavicí. Někdo vystřelil od modré, odrazilo se mu to do ruky, on to hned chytl a pálil do odkryté branky... Přesně něco takového nám v tuto chvíli chybí.

O puk bojuje Lukáš Jašek

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner