Ohlasy k zápasu

Lukáš Derner: Jihlava nám nic nedala zadarmo, byl to boj!

Liberec - Domácí dvojzápas s Jihlavou zvládly šelmy na výbornou. Získaly totiž důležitých šest bodů, které je katapultovaly na dostřel přímému postupu do čtvrtfinále play-off. Druhá výhra se nerodila snadno, Dukla dlouho odolávala. "Super, že dal Švícko na 2:1 od modré", pochvaloval si obránce Lukáš Derner

Byl dnešní zápas oproti předchozímu v něčem jiný?
Byl jiný. Nedařilo se nám dát góly, kolem gólmana to cinkalo. Spíš si myslím, že jsme dnes byli hodně nedisciplinovaní a vylučovaní a to hrálo do karet Jihlavským.

Byl to boj až do konce. Jakým soupeřem pro vás Jihlava byla?
Urputný soupeř! Myslím, že už se připravují na tu horší část sezóny a byl to urputný boj o každý metr ledu. Nic nám nedali zadarmo. Je super, že dal Švícko na 2:1 od modré a jsme rádi za tři body.

Odskočili jste od jedenáctého místa a předkolo už je vaše...
Tím to nekončí. Čeká nás ještě hodně práce! Musíme se teď připravit na Plzeň a Vítkovice a potom uvidíme, jestli budeme hrát přímo play-off, nebo předkolo. To už je ale jedno, do dalších zápasů musíme dát všechno a připravit se na ně.

Na konci byl k vidění neobvyklý moment, když byla Jihlava vyloučena za nesportovní chování funkcionáře. Zažil jsi to někdy?
Už jsem to zažil. Emoce pracují na plné obrátky, zbývají poslední dvě kola a hraje se o všechno. Oni stejně jako my potřebují sbírat každý bod a je to vidět. Už se to pomalu přibližuje zápasům v play-off.

V pátek vás čeká Plzeň. Asi se dá očekávat trošku jiný soupeř...
Každý soupeř hraje trošičku něco jiného. My teď orazíme a připravíme se na pátek. Budeme chtít urvat další vítězství!

V odpočinku vám asi hodně pomohla reprezentační pauza, protože jste i díky Lize mistrů ještě takové volno neměli...
Olympijské sezóny jsou v tomhle vždy specifické, je tam dlouhá pauza. Já osobně jsem radši, když ta sezóna běží a jede bez nějaké přestávky. Je mi to ale tak nějak jedno. Jsem rád, že už to zase vypuklo a že jsme zpátky v tom extraligovém koloběhu.

Jako jediný extraligový tým jste nehráli ani jeden přípravný zápas. Co jsi na to říkal?
Sehráli jsme tady modelový zápas s Benátkami a myslím si, že to stačilo. Zápasů byla v lednu spousta a ta hlava si taky potřebuje od hokeje trošku odpočinout a nabrat chuť do finální fáze sezóny.

Oba zápasy s Duklou rozhodli obránci. Je to něco, na co se zaměřujete?
Jihlava je specifická v tom, že brání hodně okolo brány a obránci jsou potom volní. Na to jsme se také nějakým způsobem připravovali. Věděli jsme, jak budou hrát, a proto dávali góly obránci.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha