Liberec vyzve ruský Vladivostok. Ukáží Tygři proti týmu z KHL svou sílu?

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Na den svatého Valentýna od 18:00 vyjede na led liberecké Tipsport Areny k přípravnému zápasu vzácná návštěva z východu Ruska, Admiral Vladivostok. Permanentkáři mají vstup na utkání zdarma, ostatní pak mohou tým z KHL pod Ještědem vidět za 100 Kč.

Admiral Vladivostok

Tým hrající Černyševovu divizi Kontinentální hokejové ligy si v tomto ročníku odbývá premiéru v této soutěži. A nevede si rozhodně špatně. Přestože je nováčkem, bojuje ve Východní konferenci o postup do play-off. Na osmou pozici momentálně z deváté příčky ztrácí pouze jeden bod, Traktor Čeljabinsk však má oproti Admiralu zápas k dobru.

Klub vznikl teprve v roce 2013

Vladivostok měl v posledních zápasech před olympijskou přestávkou poněkud kolísavou formu, když z posledních pěti utkání vybojoval pouze sedm bodů. V polovině ledna došlo také na druhou konfrontaci s českým Lvem Praha, kterou český tým i napodruhé v sezoně zvládl, tentokrát jasně 4:1. Chuť si však Admiral spravil v následném zápase na půdě Slovanu Bratislava, kde vyhrál 6:1.

Příprava v České republice není pro Vladivostok ničím novým, již před sezonou zde její část strávil. Tentokrát od 7. února trénují „námořníci“, jak se svěřencům kouče Sergeje Svetlova přezdívá, na soustředění v Liberci. Kromě Bílých Tygrů se o dva dny později utkají také s kladenskými Rytíři, než se 18. února vrátí do Ruska.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 2013
Klubové barvy: modrá, bílá
Webové stránky: hcadmiral.ru
Stadion: Fetisov Arena (5 500 diváků)

Hlavní trenér: Sergei Svetlov
Asistenti trenéra: Alexander Selivanov a Andrei Pyatanov
Trenér brankářů: Konstantin Vlasov
Vedoucí mužstva: Igor Latišev

Posledních pět zápasů v KHL

CSKA Moskva – Vladivostok     2:1
Vladivostok – Nižněkamsk      0:1
Vladivostok – Ufa             3:2
Vladivostok – Magnitogorsk    2:1
Vladivostok – Čeljabinsk      3:4sn

Liberec se tímto přátelským utkáním připravuje na těžké boje o pozice zaručující předkolo play-off, na jejichž hraně se momentálně pohybuje. Rozdíly mezi jednotlivými týmy zůstávají i nadále minimální, až se tedy 25. února znovu rozjede hokejová Tipsport extraliga, půjde doslova v každém zápase o vše.

Petr Nedvěd svému týmu kvůli reprezentačním povinnostem nepomůže

Před pauzou se liberečtí hráči výsledkově zvedli, po sérii nepříliš příznivých výsledků dokázali dvakrát po sobě zvítězit, čímž se opět posunuli do elitní desítky. Slavia, která se nachází těsně za nimi, má sice zápas k dobru, tři ze zbývajících pěti utkání však svěřence Pavla Hynka čekají v domácím prostředí, kde mají v dosavadním průběhu sezony kladnou bilanci. Zvednout sebevědomí si během probíhající přípravy mohou proti Admiralu, přestože budou oslabeni o kapitána Petra Nedvěda a Kobu Jasse, kteří si plní reprezentační povinnosti na olympiádě v Soči.

Vladivostok nebude prvním týmem KHL, se kterým se Liberečtí setkají. V srpnu roku 2012 Bílí Tygři sehráli utkání s tehdejším nováčkem soutěže, Lvem Praha, kterému těsně podlehli 2:3. Kromě toho Liberec zažil i souboj s týmem Boston Bruins z NHL a mnoha dalšími zahraničními celky v rámci letní European Trophy, na mezinárodní scéně tak nasbíral již mnoho cenných zkušeností. Zda jim v konfrontaci s Vladivostokem pomohou se můžete přesvědčit v pátek v liberecké Tipsport Areně od 18:00.

Posledních pět zápasů

42. kolo: Liberec – Litvínov       3:2sn
43. kolo: Sparta – Liberec         3:1
44. kolo: Liberec – Brno           0:3