Liberec se podruhé během pěti dnů utká s Třincem

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Již podruhé během pěti dnů se liberečtí Tygři utkají s Oceláři z Třince. Tentokrát na domácím hřišti, kde se pokusí potvrdit body z Třince. Tento zápas je sice již patnáctým v sezoně, ovšem nese značku prvního kola, které bylo na začátku sezony z obecně známých důvodů odloženo a s ním i start nového ročníku extraligy. Start úterního utkání je naplánován na 18:10.

HC Oceláři Třinec

Liberec s Třincem již jeden vzájemný zápas v letošním ročníku absolvoval a liberecké šelmy byly také úspěšnější, když vyhrály nakonec těsně 4:3. Třinečtí tak dopustili
Třinečtí budou zcela jistě před libereckou klecí velmi nepříjemní, ostatně jako vždy.
zkorigování historické bilance, která ale zatím stále platí v jejich prospěch, a sice 18 výher a 13 porážek po 60 minutách.

Vystupování Třince v první třetině extraligy lze jednoznačně hodnotit kladně, Oceláři sice nejsou tak dominantní, jako například během loňského ročníku, ovšem šesté místo je po čtrnácti odehraných zápasech dobrým odrazovým můstkem. Sebevědomí by slezskému týmu mohla dodat výhra v posledním zápase, který hráli proti Brnu. Ten rozhodl Radek Bonk až v šedesáté minutě, navíc třinečtí inkasovali hned v druhé minutě, ale dokázali se otřepat.

Králem ofenzivy se zatím jeví David Květoň, jenž je zatím nejproduktivnějším hráčem klubu s patnácti body. Následován je Ladislavem Kohnem, který kromě kanadských bodů, sbírá také již tradičně i trestné minuty, kterých má už 42. Nejlepším střelcem klubu je pak Martin Adamský, který má na svém kontě již osm přesných zásahů. Výborně se vede také dvojici zadáků – Lukáši Zíbovi a Josefu Hrabalovi, kteří mají na svém kontě shodně devět bodů. Zíb také šest kladných bodů v tabulce +/- a Hrabal dokonce jedenáct. V brankovišti dostává nejvíce prostoru Slovák Peter Hamerlík, jenž zasáhl do všech zápasů, přestože ne vždy vydržel do konce.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: bílá, červená
Webové stránky: hcocelari.cz
Stadion: Werk Arena (kapacita 5 200 diváků)

15.kolo Brno – Třinec         1:2

Liberci se první část ligy vydařila ještě o něco lépe a se sedmadvaceti body se drží na čtvrtém místě na dostřel
Marek Trončinský se výrazně podepsal pod poslední tygří výhru.
prvnímu. Z posledních deseti zápasů prohráli pouze dvakrát a celkem ztratil osm bodů z třiceti možných. Vydařil se jim i trip po kluzištích soupeře, kde odehráli tři zápasy a pod Ještěd dovezli šest bodů za skalpy Litvínova a právě Třince. V minulém zápase s Pardubicemi pak začali naopak třízápasovou šňůru na domácím ledě.

A zápas s týmem z východu Čech byl velmi vyrovnanou a také urputnou hokejovou bitvou, čemuž napovídalo i skóre 2:1 po prodloužení, to rozhodl tečí Trončinského střely Michal Bárta. K výhře znovu kanadským bodem přispěl i Petr Nedvěd, který asistoval u vítězné branky. Celkem tak má na svém kontě již devatenáct bodů a s tímto počtem kraluje tabulce produktivity nejen Tygrů, ale i celé extraligy.

Skvělou formu i nadále předvádí objev aktuálního ročníku Michal Bárta, který brankou v prodloužení zatížil soupeřova konta již devátým zásahem sezony a je jedním ze tří nejlepších střelců ligy, spolu s Nedvědem a Kumstátem. Marek Trončinský se díky dvěma bodům v posledním zápase vyšvihl na šest bodů a je tak čtvrtým nejproduktivnějším Tygrem.