Liberec posílí útočník Jiří Šimánek výměnou za obránce Jareše

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Po příchodu Petra Nedvěda dochází v libereckém kádru k další změně. Útočné řady Bílých Tygrů rozšíří forvard Českých Budějovic Jiří Šimánek, který přichází pod Ještěd výměnou za obránce Richarda Jareše. Oba hráči budou v nových klubech působit do konce ledna 2009, pak by se měli vrátit do měst, ve kterých tuto sezónu odstartovali.

Jiří Šimánek spojil svou dosavadní hráčskou karierů v podstatě pouze s jediným klubem, tím jsou České Budějovice. V dresu Jihočechů odehrál čerstvě třicetiletý útočník svou premiéru v extralize v sezóně 1997/1998, prožil s ním i sestup z nejvyšší soutěže, rok v první lize a i vydařený návrat mezi hokejovou elitu. V posledních dvou sezónách navíc patřil k základním stavebním kamenům týmu Josefa Jandače. Dobré výkony mu vynesly i pozvánku do reprezentace. Dres národního týmu oblékl celkem jedenáctkrát a připsal si dvě branky. Start do letošní sezóny se Jihočechům příliš nevydařil a Šimánek příliš prostoru od nového kouče Mountfieldu Bokroše nedostával.

Opačným směrem, tedy do Budějovic, putuje obránce Richard Jareš, který se v úvodu extraligy pod Ještědem tolik neprosadil a dostane tak šanci v Mountfieldu. Hostování obou hráčů bylo dohodnuto do 31. ledna 2009.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR