Liberec dal do série asi víc srdce, přiznal po zápase plzeňský bek Jaroslav Modrý

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Celou letošní sezónu patřil Jaroslav Modrý k nejlepším bekům extraligy, jenže play-off jeho a celý jeho tým nezastihlo v nejlepší formě. Tým pasovaný na zisk nejcennější extraligové trofeje ukončil své působení už ve čtvrtfinále v play-off, kde podlehl Bílým Tygrům 4:2. „Rozhodl třetí zápas série, který jsme odehráli příliš lehkovážně,“ poukázal na rozhodující faktor série bývalý hráč Liberce.

Vítěz základní části končí už ve čtvrtfinále play-off. Co se stalo?
Myslím, že jste to viděli sami, co se dělo na ledě. Těžko se mi série hodnotí. Dali do série asi trochu více srdce než my a ubojovali to. Oni věděli, v čem je naše síla a dokázali nás pokrýt. Výborným nasazením, bojovností včele s vynikajícím gólmanem dokázali sérii obrátit a strnout vítězství na svou stranu. Měli jsme sice dobrý začátek, kdy jsem vedli 2:0, ale oni našli odvahu a porazili nás.

Jaroslav Modrý proti Liberci 3 body (0+3)

Proti Liberci to bylo pro Vás asi hodně pikantní čtvrtfinále?
Určitě. Působil jsem tu minulý rok a nerozešli jsme se v dobrém. Chtěl jsem podat co nejlepší výkon pro Plzeň, ale hold Liberec sérii zvládnul lépe.

Bylo pro Liberec klíčové, že nasadil Pince?
Neřekl bych, že klíčové. Oni ho nasadili ve fázi, kdy prohrávali a trochu je to utužilo. Pinc si začal věřit a my ho začali trefovat.

Mohl být rozhodující zápas pro tuto sérii minulý zápas v Plzni?
Myslím, že ten zápas nebyl rozhodující. Rozhodující byl třetí zápas série, kdy jsme k tomu přistoupili trochu lehkovážně. V prvním zápase na libereckém ledě zjistili, co můžou proti nám hrát. Začali si trochu věřit a říkali si, že sérii můžou zvrátit. Ty tři zápasy, co jsme prohráli, měli jako první vedení a tím se i Pinc uklidnil. Věřili si čím dál víc a bylo hrozně těžké je porazit. Dnes jsme měli dobrý nástup a vedli jsme 1:0, ale nedokázali jsme vedení udržet aspoň jednu třetinu, abychom se uklidnili. Našimi chybami jsme je pustili do přečíslení a oni toho využívali.

Martin Straka kolem sebe budoval tým a hodně toužil po získání titulu. Takže neúspěch padá určitě i na Vaše bedra?
Samozřejmě. Já jsem byl jeden z těch kamenů, na kterých chtěl Martin stavět. Beru to na vědomí. Nezvládli jsme to a já jsem byl toho součástí.

Co se Vám teď honí hlavou?
Vstřebávám si tuto sérii.

Jardo, děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR