Letní příprava? Většina jí nemusí, ale já jí mám rád, říká brankář Tomáš Vošvrda

Date of publication Author Petr Schultz

Do přípravy Bílých Tygrů brankář Tomáš Vošvrda ještě nezasáhl. Zatím jen přihlíží, jak jeho kolegové polykají tréninkové jednotky. Přitom jako jeden z mála má letní dril rád. Jenže vinou nemoci se nemůže k týmu připojit, a tak jeho dny přijdou až po soustředění Libereckých v Krkonoších.

Tomáši, jak sis užíval volno po sezóně a kde jsi ho trávil?
Po sezoně jsem jel domů do Ostravy za rodinou a přáteli. Osobně moc tyhle volna nemusím, protože nedokážu dlouhou dobu jen tak ležet a nic nedělat. Po skončení extraligy jsem si dal tak 14 dní volno a postupně jsem se začal připravovat sám v Ostravě.

Takle trénoval Tomáš Vošvrda loni. Letos zatím do letní přípravy nezasáhl.

Ty jsi musel podstoupit operaci. Můžeš prozradit o co se jednalo?
Po přesunu zpět do Liberce jsem dostal hnisavou angínu, což nebylo moc příjemné a po vyléčení mi doktoři řekli, že jedna krční mandle je už dost ve špatném stavu, takže by měla jít ven. Hrozilo to, že by se mi angíny tohoto typu mohly vracet v sezoně a vlastně kdykoliv, kdy by se mi to nejméně hodilo. Po konzultaci s trenéry jsme se rozhodli řešit tenhle zákrok co nejrychleji.

Kdy budeš v pořádku a zapojíš se do letní přípravy Bílých Tygrů?
Jelikož po tomto zákroku člověk nemůže dělat nic zhruba měsíc, tak se k týmu se připojím stoprocentně až po soustředění ve Špindlerově Mlýně, které je naplánováno na konec května.

Liší se něčím příprava brankáře od hráče v poli?
Jak se to vezme. V týdnu je jeden gólmanský trénink, kde se více zaměřuje na stabilitu a nějakou šikovnost s míčky. Já to moc zrovna nemusím a moc mi to nejde. Co se týče letní přípravy celkově, tak jako málokdo řeknu, že mě letní příprava baví a nemám s tím problém.

Jak jsi už vstřebal loňské vyřazení v semifinále s Pardubicemi?
Já jakékoliv vyřazení, či předčasné ukončení sezony beru hodně špatně. Hrozně dlouhou dobu to vstřebávám. Letos jsme měli na to jít do finále a získat medaili, protože jakákoliv by byla samozřejmě úspěch !!

Bílí Tygři před sezónou změnili trenéra. Jaké máš dojmy z pana Jelínka a liší se něčím jeho práce v přípravě od pana Kalouse?
Každý trenér má jiné praktiky, takže to jiné je. My jako tým jsme měli opravdu dobrý vztah s panem Kalousem. Stejně to vypadá, že to tak bude s panem Jelínkem a to je dobře, když jsou vztahy v kabině na výborné úrovni. Na takovém pevném základu se dá stavět a jít si postupně za naším cílem.

Vošvec ve výběhu na Ještěd v přípravě na loňsou sezónu.

Jak se Ti líbil na MS Petr Nedvěd?
Kvůli nemoci jsem viděl hodně zápasů a Petr dokázal že pořád patří ke špičce. Myslím si, že to šlo hlavně vidět v důležitých momentech zápasů, kdy byl u klížových gólů v síti soupeře.

Pokud Petr nepodepíše smlouvu v Liberci. Bude to pro tým problém?
To se právě uvidí, jaký to bude problém. Pokud ale Méďa nezůstane v Liberci, tak hlavně odejde člověk, který je výborný do kabiny, a se kterým je sranda. Zároveň přijdeme taky o nějakých 75 kanadských bodů a to je strašně moc. Na druhou stranu tady máme starší kluky, kteří by vedli kabinu a strašně moc mladých kluků, kteří jsou nachystaní bojovat v každém v zápase a ukázat co v nich je.

V létě vás čeká opět European Trophy a jiní soupeři. Jak se těšíte na konfrontaci s mezinárodním hokejem?
European Trophy je podle mě výborný nápad, protože to jsou tak kvalitní zápasy, které člověka posunou dál. Jsme za to rádi a chtěli bychom určitě postoupit dál, uhrát slušné výsledky a víc bodů než loni.

Jaké si dáváš cíle pro letošní sezónu?
Chtěl bych navázat na výkony z konce sezony a hlavně abych byl co nejvíce prospěšný týmu. Taková úloha pak člověka naplní daleko víc, když může slavit s týmem vítězství.

Tomáši, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu