Lakatoš se blýskl dvěma góly i gestem fair play. Jen jsem nešikovně upadl, vysvětloval

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dva góly Dominika Lakatoše přišly vhod! I díky nim totiž Liberec, coby poslední tým extraligy, skolil třinecké Oceláře. Útočník s číslem 31 ale zazářil i velmi úctyhodným gestem, když se sám postaral o zrušení trestu protihráče za údajný faul na jeho osobu. „Sklouzla mi noha, za to se nebude nikdo vylučovat,“ rozhodl striktně mladý dravec.

Odehráli jste možná nejlepší zápas v sezóně, jaké jsou příčiny zlepšení?
Žili jsme tím celý den. Měli jsme výbornou přípravu a byli jsme nahecovaní. Musím zmínit diváky, kteří nás hnali dopředu. To je jeden velký celek.

Řekli jste si něco speciálního k taktice na Třinec?
Myslím si, že Třinec známe velmi dobře a že jsou kvalitní tým se spoustou kvalitních hráčů. Tohle byl ale zápas o nás. Udělali jsme si z toho své vlastní utkání a zvládli jsme to.

Pomohl vám dobrý vstup do utkání?
Určitě! Dobrý vstup do zápasu je pokaždé důležitý. Celý zápas jsme hráli výborně a klobouk dolů před hráči i fanoušky.

Ty osobně jsi vstřelil dva góly...
Konečně mi tam něco spadlo, i když trochu se štěstím. Doufám, že jsem to nastartoval a že to bude padat dál.

Jak se uvedl novic Jaroslav Janus?
Chytal výborně. Má toho hodně za sebou a výborně nás podržel. Odchytal super zápas.

Ty jsi se dnes blýskl i perfektním gestem fair-play. Můžeš nám k němu něco říct?
Chtěl jsem si pokrýt kotouč a byl tam náznak nějakého faulu. Celé to ale bylo o tom, že jsem nešikovně upadl. Sklouzla mi noha, za to se nebude nikdo vylučovat. Nebudeme z toho dělat vědu, faul to prostě nebyl.

Byla ta předzápasová atmosféra v něčem jiná?
Věděli jsme, že už musíme vyhrát, takže jsme se od toho chtěli odpíchnout. To jsme pak předvedli i na ledě. Bylo to perfektní. Samozřejmě se tam vyskytly nějaké chybičky, ale šli jsme si za vítězstvím.

Myslíš, že tvůj rychlý gól na 3:2 rozhodl?
Určitě to bylo důležité. Třinec se dostával zpátky do zápasu a rychlá odpověď byla namístě.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR