Ohlasy k zápasu

Ladislav Šmíd: Jsem rád, že jsme Plzni odpověděli. Byl to náš zápas!

Liberec - Boj o první příčku nakonec dopadl jednoznačně! Bílí Tygři zvítězili proti indiánům vysoko 7:1, čímž odpověděli na úterní porážku na plzeňském ledě, a Ladislav Šmíd má o výkonu týmu jasno: „Od prvního střídání jsme plnili to, co jsme si řekli, hráli jsme na puku a zodpovědně. Až na ten poslední gól, co jsme dostali, jsme celý zápas kontrolovali."

Dařilo se vám, na co jste sáhli. Jaké jsou pocity?
Občas takové zápasy jsou, že se všechno daří. Až na ten poslední gól, co jsme dostali, jsme celý zápas kontrolovali. Jsem zároveň rád, že jsme Plzni dokázali odpovědět.

Jak bys popsal svoji asistenci u prvního gólu Michala Bulíře?
Zkusil jsem si ten puk udržet, uviděl jsem Buldu, dal jsem mu ho a spadlo to tam. Taková akce samozřejmě potěší, tým to trošku nakoplo a domácí publikum nás hnalo dopředu.

Řekli jste si něco po první třetině, kdy jste sice vedli 2:0, ale hosté byli střelecky aktivnější?
To sice byli, ale ty střely nás naštěstí nijak více neohrozily. Plzeň střílí z každé pozice, ale vedli jsme my. Řekli jsme si, že musíme vyčistit naše pásmo, což jsme udělali a pak měli hru pod kontrolou.

Co přesně zdokonalilo váš výkon a dotáhlo vás k vítězství?
Myslím si, že od prvního střídání jsme plnili to, co jsme si řekli, hráli jsme na puku a zodpovědně. Snažíme se sbírat co nejvíce bodů z domácích zápasů a zatím se to daří.

Jak moc se hráč v hlavě uklidní, když do brány padá skoro všechno?
Začne si věřit a sebevědomí určitě naroste. V Plzni jsme ale neodehráli vůbec špatné utkání. Ve hře pět na pět jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale bohužel nás vítězství stála nedisciplinovanost. Doma jsme se tomu celkem vyvarovali a myslím, že jsme dominovali. Dnes to byl náš zápas.

Doma jste několikrát vysoko porazili silné soupeře a proti těm slabším je to někdy daleko těsnější. Čím to je?
Nevím, čím to je. S týmy, co hrají „o přežití“, je to těžší, protože na ledě nechají úplně všechno a bojují o každý bod. Proti těm silnějším jsou zápasy hokejovější a v takových se cítíme jako doma.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc
Bílí Tygři Liberec