Konečně dáváme góly, pochvaluje si Radek Duda

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Tygři dokázali urvat další tříbodovou výhru. Dnes na svém ledě odehráli utkání s Plzní. Poté, co vyhráli v Chomutově 6:3 a hattrickem se prosadil Tomáš Pospíšil, se dnes skóre opakovalo. Avšak hattrick si na konto připsal Radek Duda. Ten se nechal po zápase vyzpovídat.

Radku, čím jste dneska dokázali zlomit Plzeň?
Dneska jsme byli hladoví. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, po první třetině jsme vedli 3:1. To se vám pak samozřejmě hraje líp. Sice jsme trochu zaspali v druhé třetině, ale myslím, že zlomový gól byl na 4:3. Pak už Plzeň neměla sílu otočit.

V poslední době se ti moc střelecky nedařilo, dneska hattrick...
Pořád jsem věřil, šance byly, ale vždycky jedna dvě za zápas. A to je málo, buď to dáš, nebo ne. Takhle to bylo několik zápasů. Ale dneska to bylo lepší, měl jsem hodně šancí, kluci mě zásobovali nahrávkami. Mohl jsem tedy zakončovat, to je pro mě důležité, aby mi centr posílal puky a já mohl pálit z první.

Proti Plzni jsi dal gól i v minulém střetnutí, jsi na ně nějak vysazený? Přece jenom, dříve jsi tam hrával.
To ani ne. Prostě to takhle vyšlo. Dneska byl dobrý den, člověk se dobře vyspí, dobře nají. Na rozbruslení už vidíš, že ti to tam lítá. Možná to je i těma osmičkama, které mi vytrhli (smích). Prostě je dobrý den.

Jaké to je teď v kabině, když máte nového trenéra?
Tak samozřejmě Pavel přinesl nové prvky. Je to zkušený trenér, který už má něco za sebou. Já už to vnímám od nějakých šestnácti let, když mě přivedl na Spartu. Tam už udělal kus práce v trénování. Na tréninku máme drive, přihráváme si lépe a prostě hrajeme hokej. I ty lidi to viděli. Nechci aby to vyznělo tak, že to bylo trenérem, přece jenom máme za sebou dva zápasy. Až z delšího hlediska to můžeme později hodnotit. Ale jsme na dobré cestě, konečně dáváme góly, což se nám dřív nedařilo. Myslím, že to dneska lidi viděli, že to je přímočarý hokej. Vyhráváme souboje, jdeme do střelby.

Co tě bude stát ten hattrick?
No, když mi Honza Výtisk říkal ty částky, tak jsem se zalekl (smích). Něco to bude stát, ale já to klukům dám, ať z toho taky něco mají.

Bylo před zápasem nějaké hecování s klukama z Plzně?
To ne. S klukama v kontaktu jsem, tu etapu když jsem s nima hrál, nikdy nezapomenu. Máme dobrej vztah s nima. Vždycky se normálně pozdravíme, popovídáme. Když pak hrajeme, tak jde všechno stranou, každý hraje za svůj tým.

Ty znáš Plzeň dobře, bylo cítit, že prohráli poslední duely?
Tak oni jsou dobrý tým. Bohužel teď mají krizi, nedaří se jim. Dostali góly, není to nic lehkého. Hráli venku, na malém hřišti, oni jsou zvyklí hrát kombinační hokej. Myslím že jsme dneska hráli dobře, mimo tu druhou třetinu. Ale nepustili jsme je do té hry. I když mají krizi, tak vedou tabulku, body mají. Pro ně sezóna začíná za měsíc (play-off), takže na to se musí připravit.