Když střelu nevidíte, těžko jí můžete chytit, smutnil Marek Pinc

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Po dvou výhrách na hřištích soupeřů nedokázali Tygři na své výkony navázat a na domácím ledě podlehli Kladnu. Hvězdami překypující tým překonal libereckou defenzivu třikrát, což na výhru stačilo. "Co gólman nevidí, to nemůže chytit," komentoval hostující zásahy Marek Pinc, strážce liberecké klece.

První dvě branky inkasovali Tygři po střelách od modré čáry. A bylo to z holí dvou hvězdných zadáků Kladna, Marka Židlického a Tomáše Kaberleho. „Ani jednu střelu jsem pořádně neviděl,“ komentoval branky Marek Pinc, strážce liberecké klece. „Ten gól v přesilovce byl navíc tečovaný, takže tam moc šancí na reakci nebylo. Navíc jejich útočníci chodí hodně do branky a hodně nám komplikovali život na brankovišti.“

Na libereckou svatyni mířilo v zápase hned sedmatřicet pokusů, takže nudit se zkušený gólman určitě nemohl. „Měli tam hodně střel a taky několik dobrých šancí. Zachytal jsem si dost, měl jsem tam i pár dobrých zákroků, takže se mi chytalo celkem dobře.“

Bílým Tygrům se ve druhé třetině ještě podařilo dostat na rozdíl jedné branky, avšak protivníkův náskok z úvodu utkání již nesmazali. „Škoda těch prvních dvou branek, které padly relativně brzy,“ identifikoval Pinc zcela jasně hlavní důvod porážky. „Myslím si, že kdybych na ně viděl, tak jsem je chytil a to by pak byl zase úplně jiný zápas.“

V souvislosti s dnešním duelem se často mluvilo o kladenské letce z NHL. Jaromír Jágr sice dnes nenastoupil, ale jeho obvyklí spoluhráči z formace, Jiří Tlustý a Tomáš Plekanec, dávali tygří defenzivě zabrat. „Kluci z NHL jsou herně trochu jinde. Chvílemi si v našel pásmu hráli pomalu bago a vypadalo to spíš jako někde na rybníku než v extralize.“

Na Tygry nyní čeká v úterý pražská Sparta, která prožívá hodně nepovedený start do sezony. Severočeši budou jistě chtít navázat na předchozí zápasy z Karlových Varů a Vítkovic, které skončily tříbodovým ziskem pro Jelínkovu smečku.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR