Kdo nastoupí v Tygří kleci?

Date of publication Author Radek Šenk

Třetí utkání druhé čtvrtiny Tipsport extraligy, celkově však již 16. kolo, sehrají Bílí Tygři v pátek ve Svijanské aréně proti znojemským Orlům. Po utkání na Slavii mají trenéři zamotanou hlavu, koho nasadit do branky. Ať již jejich rozhodnutí dopadne jakkoliv, jisté je, že branku bude hájit bývalý Orel. Jak Pavel Falta (viz. foto), tak i Oldřich Svoboda prošli znojemským týmem na pozicích brankářské jedničky.

Zejména na Oldřicha Svobodu mohou na Moravě vzpomínat ve velmi dobrém, neboť veterán hájící barvy černobílých dokázal dvakrát tým přivést až do čtvrtfinále, kde Znojmu vystavili stop vždy až rozhodující sedmá utkání. Jednou to byla Slavia, podruhé pro změnu Zlín. Vloni tým skončil na Pardubicích.

Celou úspěšnou etapu absolvovali Orli s trenérem Pavlem Pazourkem na lavičce. Po roční pauze je kouč opět u trenérského kormidla. Loňský neúspěch v podobě „pouhého“ čtvrtfinále zanechal významné stopy i v hráčské kabině. Oběma směry putovalo celkem devatenáct hokejistů, z nových jmen v orlí kabině můžeme jmenovat hlavně brankáře Tomáše Dubu, který se výrazně podepsal na dosavadních výsledcích. Teprve dvaadvacetiletý brankář, který již vlastní dva tituly mistra světa v kategorii 20ti-letých, přišel na jih Moravy z pražské Sparty a zatím se drží na páté příčce z hlediska úspěšnosti zásahů. Mezi výrazné postavy znojemského týmu patří každoročně dvojice slovenských útočníků Pucher - Uram. Druhý jmenovaný se vrátil do sestavy po zranění, které si výžádalo šestizápasovou pauzu.

Orli zatím figurují na pátém místě Tipsport extraligy, rozhodující přísun bodů jim pomohli zajistit diváci na domácím stadionu. Z venku dokázali znojemští přivést v osmi duelech stejný počet bodů. Nutné je ale podotknout, že poslední dva body získali hráči z kraje vína po remízách v Litvínově (17.10.) a ve Zlíně (30.9.).

Pro velkou marodku v zadních řadách angažovalo znojemské vedení na střídavý start obránce Romana Proška z prvoligové Olomouce.

První vzájemný zápas

Znojemští Orli - Bílí Tygři 4:3pp(1:2,2:0,0:1-1:0)
Branky: 12. Pardavý (Havíř, Haman), 24. Uram (P. Pucher, Barus), 37. P. Pucher (Uram, Barus), 62. Křetinský - 11. Kašpařík (Rozsíval), 11. Jiruš (Hájek), 58. Plodek. Vyloučení: 2:3. Bez využití.

Liberec: Falta - Holub, Čakajík, L. Šmíd, Vála, Krstev, J. Moravec, Nedvěd, Jiruš - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Čermák, Plodek, S. Procházka - Klimenta, Michal Straka, Jech - Korhoň, Pabiška, Víšek.

Znojmo: Duba - Havíř, Křetínský, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš, - Barus, Pucher, Uram - Erat, Ludvík, Procházka - Pardavý, Rataj (41. Plášek), Haman.

Slavná trojice aneb selská jízda