Karel Dvořák: Byl to spíš boj, než hokejová krása.

Date of publication Author František Holubec, Radek Vokál

Bílým Tygrům se zatím doma ve Svijanské aréně daří. Kromě prvního zápasu se silným Litvínovem vyšel liberecký tým ze všech domácích duelů vítězně. Na tiskovou konferenci přišel po utkání se Zlínem asistent trenéra Jandače Karel Dvořák. Domácí si byli vědomi, že jsou v zápase favority, soupeře ale rozhodně nepodcenili. "My jsme samozřejmě věděli, že Zlín se trochu trápí, že asi změní sestavu a bude bojovat." Kábrt s Hájkem zařídili rychlé dvougólové vedení, což paradoxně mužstvo trochu zbrzdilo. "Dostali jsme se lehce do vedení a to nás asi ukolébalo. A pak jsme přestali hrát hokej, dneska to byl spíš jenom boj a tvrdší souboje."

Zlín dvakrát dokázal vyrovnat, na únik Jana Kudrny ale už odpovědět nestačil. "Nechali jsme soupeře dvakrát srovnat výsledek. Měli jsme štěstí, že se nám povedlo přečíslení a Honza Kudrna dal vítěznou branku. Pak už jsme to vedení udrželi a v power-play jsme dali gól." Nakonec ještě znovu připomněl, že Tygři vítězství spíše vydřeli a že hokejové krásy k vidění moc nebylo. "Ale takové zápasy se hrají. Zaplaťpánbůh, že jsme jej takhle vyhráli," dodal Karel Dvořák.

Samozřejmě otázkou dne bylo nenastoupení Mojmíra Musila, loňského nejlepšího střelce 1. ligy, který se v extralize neskutečně trápí. "Musil je trošku fyzicky unavený. Domluvili jsme se, že ho necháme chvíli odpočinout a že začne více trénovat. Musí se dát do kupy po fyzické stránce," vysvětlil Karel Dvořák a dodal: "Zhruba po dobu čtrnácti dnů bude mít herní pauzu a pak se jistě vrátí ve větší formě a s chutí do zápasů."

Zlín před utkáním v Liberci čtyřikrát prohrál a ukončit tuto sérii měl včera v úmyslu zlínský trenér Antonín Stavjaňa: "Měli jsme další možnost zlomit tu příznivou sérii, sledovali jsme domácí na videokazetách a věděli jsme, co nás čeká." Důvod neúspěchu nemusel hledat dlouho, byly jím dvě branky vstřelené hned v úvodu Pavlem Kábrtem. "Ty dva góly nás trošku zaskočily. Táhlo se to celým zápasem, kdy jsme dotahovali a domácí se vždycky utrhli nějakým šťastným gólem." Přesto se Medvědům podařilo vyrovnat na 2:2 a posléze na 3:3. Nakonec je zlomila jedna situace ve třetí třetině, kdy Jan Kudrna ujel přes půl hřiště a skóroval. Stavjaňa to okomentoval slovy: "Zlom utkání byl asi v momentě, kdy jsme rozvíjeli protiútok, Pivko byl za modrou, ztratil kotouč a z následného protiútoku dali domácí branku. Potom už to bylo vabank a nestačili jsme na to." Nejvíce byl trenér spokojen s výkonem první řady, konkrétně Rostislava Vlacha: "Myslím, že Vlach byl naším nejlepším hráčem utkání. Škoda že neproměnil svoji závěrečnou šanci."

Slavná trojice aneb selská jízda