Kapitán Branko Radivojevič: Nemůžeme hrát na krásu. Musíme hrát na výsledek a střílet branky

Liberec – Tygři vedli proti Pardubicím po první třetině o dvě branky. Nakonec si ale tři body pro sebe uzmulo Dynamo, které zápas otočilo na konečných 3:6. „Bylo to špatné. Dnes nám chyběla pokora,“ svěřil se po utkání Liberce kapitán Branko Radivojevič.

Vedli jste o dvě branky, ale přesto jste prohráli. Co se stalo?
Bylo to špatné. Dnes nám chyběla pokora. Vedli jsme 3:1 a mysleli jsme, že už to bude lehký zápas. Měli jsme několik šancí do prázdné brány, ale pořád jsme si to vraceli. Jak říkám, byla to ta pokora. Nešli jsme do zakončení a poté se štěstí otočilo k lepšímu mužstvu. Pardubice čekaly na chyby a poté jich využily. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili.

Nemyslíte, že jste Pardubice trochu podcenili?
Nemluvím o podcenění. Je to o pokoře. Když vedeme 3:1 a myslíme si, že si to budeme dávat do prázdné brány. Na to bohužel nemáme tým. Pokud máme šanci, musíme dát gól a ne z toho dělat exhibici. Proto to tak dopadlo. Musíme se vrátit k poctivé práci, jako jsme jí dělali doteď. Odpočineme si a jedeme dál.

Takže ten obrat byl spíše o vás?
Nechci Pardubice podceňovat. Samozřejmě hrály poté výborně. Když jsme ale my měli rozhodnout, tak jsme tak neučinili a poté Dynamo zápas zaslouženě otočilo a vyhrálo.

Mluvíš třeba i sobě?
Každý děláme chyby. Já se nebudu na nic vymlouvat. Nemůžeme takto hrát. Tři body jsme si nezasloužili.

Poprvé v sezóně jste navíc inkasovali šest branek.
Měli jsme to dobře rozehrané. Nemůžeme ale hrát na krásu. Musíme hrát na výsledek a střílet branky, když máme šanci, a ne to přihrávat ještě někomu jinému. V tom se musíme zlepšit.

Jste stále na čele tabulky. Jak těžké je během sezóny udržení koncentrace?
Máme to stále vy svých rukách. Byl to jeden špatný zápas. Na Spartě jsme sice prohráli, jenže ten výkon byl dobrý a poctivý. Dnes jsme hráli dobře dvacet minut a to je málo.