Kanonýr Jelínek: Stáli jsme jen dvanáct dní, za tu dobu hokej hrát nezapomenete

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Kapitán Bílých Tygrů Petr Jelínek byl v úvodních dvou zápasech čtvrtfinále s Mladou Boleslaví hodně vidět. Dal tři góly a výrazně se podílel na obou libereckých výhrách. „Je to super, ale na všechno další je ještě moc brzo,“ varuje správně zkušený matador.

Úvodní dvojzápas s Mladou Boleslaví asi nelze hodnotit jinak než kladně, že?
Jo. Je samozřejmě super, že vedeme 2:0, ale tím ještě nic nekončí. Už vyhlížíme další zápas.

Poznali jste hned v úvodu, že druhý duel bude o něco těžší?
Tak my jsme věděli, že asi nebudeme vést každý zápas hned od začátku. Pokaždé je to jiné. Boleslav je houževnatý tým, který nedá nic zadarmo, takže jsem rád, že jsme to takhle zvládli.

Nakonec se vám dobře dařilo vymazat první útok soupeře...
Nevím, jestli vymazat. Hráli jsme to co normálně. Máme čtyři vyrovnané lajny, každá z nich může dát gól a je úplně jedno, která z nich chodí proti jejich prvnímu útoku.

Petr Jelínek provádí oblouk

Jak vnímáš, že jsi ten, co sype ty důležité góly?
Abych řekl pravdu, nijak to neprožívám. Jsem hlavně rád, že vyhráváme. Je to samozřejmě fajn, ale důležitá jsou ta vítězství.

Roztočila se liberecká kola tím správným směrem?
Samozřejmě. Ale ještě je příliš brzo na cokoliv dalšího. Doufám, že se nám takhle bude dařit v každém zápase.

Neměli jste trochu strach, že by Boleslav oproti vám mohla být rozehranější?
To vůbec ne. Myslím, že jsme se připravovali dobře a že jsme věděli, co nás čeká. Rozehranost? Zas tak dlouho jsme nestáli, asi jen dvanáct dní. Za tu dobu nezapomenete hrát hokej.

Cítíte nervozitu z druhého tábora?
Oni teď jedou k sobě domů a já čekám, že na nás vletí od první minuty a bude to úplně jiný zápas. Musíme se na to připravit a zkusit vyhrát.

Petr Jelínek provádí oblouk

Bylo klíčem úspěchu ubráněné dvojnásobné oslabení za stavu 1:1?
Stoprocentně. Láďa Šmíd tam ještě zlomil hokejku, tak jsem mu dal svoji. Bez ní jsem byl jak hadr na holi, blbě se bez ní brání. Naštěstí jsme to zvládli, Roman pochytal pár nebezpečných střel.

Jako hadr na holi?
Snažil jsem se alespoň hlídat alespoň jednoho hráče, aby to nemohl dostat na volej. Bez hokejky ve třech toho zkrátka moc neuděláte.

Láďa si o hokejku křikl?
Já jsem mu ji dal automaticky. Oni ji u brány potřebují víc, aby ty puky mohli vyhazovat pryč.

Co říkáš na to, že Boleslav v Liberci prohrála podevatenácté v řadě?
Slyšel jsem to před utkáním. Pro nás jsou tyhle série samozřejmě super, ale já osobně to nikdy neřeším, abych to nezakřikl.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu