Ohlasy k zápasu

Kanadské body bych vyměnil za lepší místo v tabulce, říká skromný bek Čakajík

L i b e r e c - Pod Ještědem působí už několik let a vždy patří k těm nejdůležitějším hráčům mužstva. Zkušený obránce a trenčínský odchovanec Martin Čakajík je po roce, kdy modré čáře Severočechů dominoval Marek Trončinský, opět nejproduktivnějším bekem týmu. Asistencí se podílel i na zvláštní a velice důležité výhře nad karlovarskou Energií.

Martine, co myslíš, že rozhodlo dnešní zápas?
Velice důležitý byl ten první gól, potom jsme vstřelili ještě jeden a pak se nám hrálo mnohem lépe. Hosté museli otevřít svou hru, což nám pomohlo ve vytváření protiútoků. Myslím, že jsme mohli skórovat i vícekrát. Rozhodla tedy ta první třetina, ve druhém dějství se do nás celkem tlačili, ale Méďa to uklidnil svojí trefou. V důležitých zápasech, jako byl tento, jsou ty první branky důležité pro psychiku, tým si po nich více věří a není pod takovým tlakem.

To vítězství je důležité, jelikož Energie bude asi vaším přímým konkurentem v play-out...
My jsme se na ně chtěli dotáhnout, s čímž prakticky přišel trenér Pavel Hynek, který nám stanovil cíl vymazat jejich náskok, a to nejlépe už v základní části. Zatím nám to celkem jde, ale ještě není konec. Jeden zápas nás nezachrání, takže musíme dále tvrdě pracovat. Určitě nás ale těší, že jsme se jim v tabulce opět přiblížili.

Jak moc ovlivnilo začátek zápasu zpoždění rozhodčích, kvůli kterým se odstartovalo o dvacet minut později?
Tak trochu jsme povolili brusle, ale mě to nevadilo a nakonec jsme si tam dali pár koleček. Nevím, jak soupeře, ale nás to nejspíš vůbec neovlivnilo. S rozhodčími jsem toto zažil poprvé, ale občas už se stalo, že druhý tým přijel pozdě kvůli dopravě. Snad se to nebude opakovat (smích).

Ačkoli týmu se letos vskutku nedaří, ty jsi nejproduktivnějším bekem, takže individuálně spokojenost?
Samozřejmě bych byl radši, kdybychom byli umístění v první šestce, nebo alespoň do desátého místa. Pak by to bylo veselejší. Kanadské body jsou hodně o štěstí, ani dnes moje asistence nebyla žádná nahrávka, jen jsem to tam nahodil. Klidně bych to vyměnil za lepší pozici v tabulce. Hokej je týmová hra a tenhle rok nám to nejde a ty kanadské body jsou v podstatě na nic.

Tahle výhra je také zvláštní tím, že jste Vary už počtvrté v sezoně porazili stejným výsledkem 3:1...
Ano, to je hezká náhoda, vzpomněl jsem si na to hned po zápase. Je to celkem kuriozita, ale asi to tak mělo být a my jsme za to rádi.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner