Kámen úrazu proti Spartě? Nevyužité přesilovky, míní Juraj Cebák

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec – Bílí Tygři proti Spartě první domácí vítězství neurvali. Duel s holešovickým klubem byl především o přesilových hrách. Hned pět branek ze šesti padlo v početních nevýhodách. Liberečtí nakonec tahali v této disciplíně za kratší provaz. „Dnes nám oslabení nevyšly, dostali jsme v nich tři branky a jeden v naší přesilové hře,“ vypověděl Juraj Cebák.

Jak hodnotíš zápas se Spartou?
Mrzí nás, že jsme dnes nedokázali vyhrát před domácím publikem. Trochu jsme dnes doplatili na vyloučení. Bohužel nám to dnes nevyšlo.

Alfou a omegou dnešního zápasů byly přesilové hry.
V situacích pět na pět příliš mnoho gólů nepadá a většinou se zápasu rozhodují v přesilovkách. Dnes nám oslabení nevyšly, dostali jsme v nich tři branky a jeden v naší přesilové hře. To nás nakonec stálo zápas.

Juraj Cebák se poprvé představil domácím fanouškům.
Byla zlomovým bodem nevyužitá přesilová hra pět na tři, která trvala přes půl minuty?
Prohrávali jsme o gól a všichni jsme věřili, že vyrovnáme. Vytvořili jsme si v přesilovce několik dobrých příležitostí, ale ani jedna neskončila brankou. Přesilová hra pět na tři by se měla využívat.

Co se stalo u čtvrté branky Sparty, kdy hosté prakticky duel rozhodli. Puk Ti tam nějak přeskočil hůl.
Byla tam situace dva na dva. Puk tam trošku skákal. Pořádně ani nevím, co se tam stalo.

Puk nakonec doklouzal až do branky. S Markem Pincem jste se na sebe vyčítavě koukali. Říkali jste si něco?
Nic jsme si k tomu neříkali. Zítra se podíváme na video a zhodnotíme duel. Nějak to tam skočilo a já puk uviděl až v bráně.

Po dvou zápasech už můžeš hodnotit českou nejvyšší soutěž. Tak jaké z ní máš pocity?
Dva zápasy jsou ještě málo. Je to ale určitě rychlejší.

V pátek vás čekají České Budějovice. Jak se na ně budete připravovat?
Doufám, že vítězně. Máme na to pět dní, abychom se z porážky oklepali a pořádně se připravili.

Juraji, děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda