Kabina nás přijala skvěle, fakt to tu šlape! hlásí Gríger s Rachůnkem

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Karlovy Vary/Liberec - Byl to pro ně velmi specifický debut. Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek se poprvé představili v libereckém dresu proti Karlovým Varům, odkud pod Ještěd přišli. Na ledě svého bývalého zaměstnavatele byli hodně vidět a společnou souhrou v prodloužení získali pro Tygry druhý bod. Co říkali po zápase?

Hned první zápas v novém dresu jste odehráli proti svému bývalému klubu. Jaké to bylo?
Tomáš Rachůnek: Bylo to takové specifické. Ještě před několika měsíci jsme tu přeci jenom hráli. Už jsem se těšil na kluky, v Energii jsem hrál dlouho.
Dávid Gríger: Budu opakovat to, co říkal Tomáš. Já jsem tu působil ještě déle než on, takže prakticky všechny kluky dobře znám. Taky jsem se na zápas moc těšil, ještě jsem nikdy nehrál proti týmu, v kterém jsem strávil takovou dobu.

Proběhlo s bývalými spoluhráči nějaké hecování?
TR: To ani ne. Nijak jsme to s klukama nehrotili, nepsali jsme si, nechali jsme to až na zápas. V průběhu utkání na to také nebyl moc čas, každý po té pauze spíš bojoval sám se sebou.

Nezamířili jste před zápasem omylem do špatné kabiny?
DG: Naštěstí ne (smích). Sice jsme tu nějaký čas strávili, ale už je to za námi. Teď jsme v Liberci a oba se soustředíme na to, abychom byli platní pro Tygry.

Po vaší souhře padl vítězný gól v prodloužení. Jak jste se po něm cítili?
DG: Samozřejmě převládala radost, urvali jsme díky tomu druhý bod. Hlavní bylo, že jsme to dotáhli do vítězného konce, i když to je teprve příprava.

Nastoupili jste ve formaci s Radanem Lencem. Hrálo se vám s ním dobře?
TR: Určitě. Lencik je talentovaný hokejista, hraje výborně. Bylo super hrát s takovým spoluhráčem.
DG: Souhlasím, je to výborný hráč a myslím si, že nám to půjde i nadále.

Jak se vám hrálo před prakticky prázdnými tribunami?
DG: Bylo to divné, ale člověk to během toho zápasu moc neřeší. Já jsem si to uvědomil až po posledním hvizdu. Přesto musím pochválit diváky, kteří přišli. Vytvořili velmi dobrou kulisu.

Už jste se v Liberci zabydleli?
TR: Jojo, kabina nás přijala skvěle. Je tu výborná parta, fakt to tady šlape. S aklimatizací nebyl žádný problém, poctivě trénujeme. Proti Varům jsme hráli jen na tři lajny, bylo to pojmuté spíš kondičně. O to víc si ale vybojované výhry vážíme.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu