Jsme hrozně šťastní, že jsme to dokázali, říká Radek Duda

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Největší bitvu sezony absolvovali Bílí Tygři úspěšně, na domácím ledě přehráli Mladou Boleslav a zaslouženě se zachránili v extralize ledního hokeje. Dvěma asistencemi k tomu přispěl i Radek Duda, oblíbenec libereckých fanoušků, který po zápasu také mluvil s novináři.

Poměrně dlouho situace v tabulce skupiny o udržení napovídala tomu, že se o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy možná bude bojovat až v posledním kole. Olomouc svou naději ztratila už dávno, šance, že první tři celky baráže budou mít těsně před koncem stejný počet bodů, byla však od začátku minimální. Jenže nečekané věci se dějí, a tak se pod Ještědem mělo sehrát "superfinále" boje o nejvyšší českou hokejovou soutěž.

Zatímco na Hané si chomutovští Piráti rychle stav utkání změnili ve vlastní prospěch, severočeská metropole dlouho čekala na otevření skóre. "Jsem hrozně pyšný na náš tým, dlouho nám to nelepilo a nepadalo nám to do branky," pravil po zápase Radek Duda, jenž se nakonec zapsal jako asistent u obou branek Liberce. Osudovou se pro Středočechy stala třiapadesátá minuta, když dostal Tomáš Nouza větší trest.

"Pak Boleslav udělala brutální chybu, když se Nouza nechal vyloučit na pět minut za úder na hlavu. Potom Pabiška nešťastně vyhodil puk, ale tak to v hokeji chodí."

Jak říká Duda, Bílé Tygry nečekala pouze pětiminutová klasická přesilovka, ale kvůli chybě bývalého libereckého útočníka Lukáše Pabišky i dvouminutová početní výhoda pět na tři. Té využil perfektní ránou do šibenice Petr Nedvěd, jenž nedal brankáři Michalu Valentovi žádnou šanci a jako správný kapitán učinil první krok za záchranou. O dvě minuty později, ještě při Nouzově vyloučení, se trefil Tomáš Filippi. Hosté už odpovědět nedokázali.

"Je to strašná úleva. Vyhrát poslední zápas v sezoně znamená buď titul nebo záchrana. Jsme hrozně šťastní, že jsme to dokázali," říká Duda, který zároveň milerád umlčel boleslavské fanoušky, jejichž pokřiky byly směrovány dost nevybíravě především proti němu.

Nakonec však jde jen o to, kdo bude hrát extraligu. Bílí Tygři svého soupeře přehráli a vítězství a udržení si zasloužili. Doufejme tedy, že takových zápasů nyní přibude a že se mužstvo vrátí tam, kam patří.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR