Ohlasy k zápasu

Jsem rád, že jsem vytíženější, pochvaluje si šťastný střelec

L i b e r e c - Tuto sezonu si útočník Jiří Šimánek zahrál už pod třemi různými trenéry, sám ale tvrdí, že mu to nevadí. Proč by také mělo, vždyť dnes vstřelil českobudějovický patriot svou první branku v tygřím dresu, a přispěl tak ke třem bodům. Se svým potomkem v náručí tedy mohl spokojeně odpovídat na veskrze příjemné dotazy novinářů.

Zlín dnes byl hodně nepříjemným a houževnatým soupeřem, bylo to pro vás náročné utkání?

To ano, Zlín sází na přesilovky a i dnes mu jedna vyšla a hned vedl 1:0. My jsme v první třetině bohužel z toho tlaku nedali gól, bylo to tam čtyřikrát, pětkrát na brankové čáře, stejně to tam ale nepadlo. Byli jsme ale důrazní a šli jsme za tím, později to tak vyšlo.

Velmi spokojený také určitě můžete být se svým výkonem. První gól v Liberci je pro vás jistě důležitý...

Tak určitě, trefil jsem se v novém působišti a přispěl jsem týmu k vítězství. Takže cítím pouze spokojenost.

Jak se ta vaše premiérová branka vlastně zrodila?

Přesilovky nám dneska docela šly. Byli jsme dlouho v pásmu a často jsme stříleli. Bylo tak jen otázkou času, kdy unavíme bránící čtveřici. Pak přišla krásná křižná přihrávka od Podkana a já jsem to tam jen zametl. Byl to pěkný gól.

Vaše formace s Podkonickým a Kašpaříkem byla dnes hodně vidět. Vyhovuje vám spolupráce právě s nimi?

Tady je jedno s kým nastoupíte. Všichni kluci makají a důležité je, že padají góly. Musíme takto dál pokračovat.

Ve zlínské brance se poněkud překvapivě objevil junior Sedláček. Připravili jste si na něj nějakou speciální strategii?

Řekli jsme si, že musíme hodně střílet, dorážet a být nepříjemní v brankovišti. Mladý kluci toho ještě nemají tolik odchytáno, takže mohl být trochu nervózní. Nakonec se to podařilo.

Jakým způsobem musíte hrát v dalších utkáních, abyste uspěli?

Hrát jako tyhle dva zápasy. Proti Boleslavi nám to nevyšlo, dneska jo. Bojovat, makat a nechat na ledě všechno. Dneska to přišlo a já věřím, že to přijde i dál.

Vy jste celou svoji kariéru strávil v Českých Budějovicích, až teď jste se dostal do Liberce. Byl to pro vás velký skok?

Tak adaptace proběhla v pohodě. Spoustu kluků tu znám, na ledě taky dostávám prostoru dost, takže po téhle stránce si také nemůžu stěžovat.

Po hokejové stránce to asi bude hodně podobné jako na jihu Čech, že?

Hokejově je to všude stejné, na stejném hřišti. Záleží na tom, jestli se daří nebo nedaří. Když se daří, tak jde samozřejmě všechno jednodušeji.

Byl jste překvapen, že jste na začátku svého působení dostal tolik prostoru? Zatím jste nehrál v jiné než v první nebo druhé formaci...

Ze začátků bylo málo útočníku, hrálo se na tři lajny, takže jsem tam byl pravidelně. Teď jsem tady nacvičoval přesilovku ve dvou lajnách, takže dneska jsem tam taky chodil hodně. Zatím si nestěžuju.

Oproti Budějovicím, kde jste příliš nehrál, tedy musíte být spokojen..

Tak určitě. Tam jsme hráli pořád na čtyři lajny a na přesilovky se točily tři. Takže z tohoto pohledu jsem rád, že jsem vytíženější.

Díky za rozhovor a ať se daří jako dnes.

Fotogalerie

Související

25.10.2008 • Jan Mráček, Veronika Kadavá

Pod Ještěd přijíždějí Ševci

26.10.2008 • Ondřej Flanderka

Po třech prohrách Tygři opět vyhráli

28.10.2008 • Jan Mráček

Trenér Pešán: Udělali jsme první krok

Naši partneři

Generální partner
Generální partner