Ohlasy k zápasu

Jiří Šimánek: Na angažmá v Liberci vzpomínám rád

L i b e r e c - V sobotu tomu bude přesně rok, co Liberec získal na hostování do konce ledna 2009 útočníka Českých Budějovic Jiřího Šimánka. Ten si během angažmá pod Ještědem připsal v šestadvaceti utkáních deset bodů a trápícím se Tygrům tehdy hodně pomohl. Včera se v den svých jedenatřicátých narozenin představil v Liberci opět, tentokrát již ale znovu v dresu Mountfieldu.

Vysoký útočník se před rokem v úvodu sezóny střelecky trápil, a jelikož se nedařilo ani týmu z jihu Čech a trenér Bokroš tehdy Jiřího Šimánka přestal stavět, došlo k výměně. Jirka tehdy zamířil na hostování do Liberce výměnou za obránce Richarda Jareše, a na pobyt na severu republiky vzpomíná rád. „Bylo to pro mě tehdy určitě pozitivní. Přineslo to zlepšení výkonu a na to angažmá tady vzpomínám rád. Hodně jsem se sem těšil i teď, chtěli jsme udělat nějaký dobrý výsledek, to se ale bohužel nepovedlo,“ říkal zklamaný útočník v útrobách Tipsport areny po úterním duelu.

 
 
Ani tahle parádní roznožka ve výskoku Jiřímu Šimánkovi ke vstřelení branky nepomohla.
 
 
V samotném zápase byl hráč s číslem „52“ po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem Mountfieldu. V den Jirkových 31. narozenin to ale byla logicky pouze slabá útěcha. „Tak to je samozřejmě hodně slabá náplast. Bohužel, měl jsem tam i dneska několik dobrých šancí. Ta hra není zase až tak špatná, ale nepadá to tam. Teď tyčka, k tomu nějaké dvě, tři střely. Snad to co nejdříve přijde a nějaký gól dám.“

Loňské hostování v Liberci Jirkovi hodně pomohlo a i po návratu do Budějovic patřil v závěru sezóny k produktivním hráčům. Po konci ročníku, který nakonec Jihočeši museli zachraňovat v play-outu, byl Šimánek volným hráčem a spekulovalo se, kam zamíří. „Po sezóně jsem se rozhodoval, kam půjdu. Nějaké nabídky byly, ale chtěl jsem zůstat doma, takže jsem se nakonec dohodl s Budějovicemi,“ dodává k možnosti odchodu z jihu zkušený útočník.

Ani start do letošního ročníku se bodově Jirkovi nevydařil podle představ. Po dvanácti kolech má na svém kontě dva body za dvě asistence. Nebojí se tedy další možné výměny? „Trochu určitě. Nevíme, co se může stát. Trejdy jsou na pořadu dne, v podstatě každou chvíli, takže člověk nikdy neví. Záleží to na výkonech hráčů a na vedení,“ uzavírá povídání forvard Jiří Šimánek.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner