Jiří Moravec po New Yorku: Těžším kalibrem byl Boston

Date of publication Author Petr Schultz

Dva zápasy s českým extraligovým týmem proti klubu z NHL má na kontě jen jeden muž v extralize, Jiří Moravec. Liberecký obránce si po loňském Bostonu vyzkoušel i zápas proti New Yorku Rangers. Tentokrát ale oblékl dres Sparty, ale podobně jako v Tipsport areně se výhry nedočkal. Jezdci přehráli Pražany totiž 2:0.

Jirko, minulý týden se Sparta utkala s New Yorkem Rangers a Ty jsi měl tu čest, že sis mohl zahrát. Po Bostonu to byl už Tvůj druhý zápas proti týmu z NHL. Jak bys zápasy porovnal?
Zápasy se hodně podobaly a na každém z nich byla dobrá atmosféra. Byl to pro mě další obrovský zážitek, který jsem si moc užil já a vlastně i spoluhráči. Diváci byli asi také spokojeni, i když jsme prohráli. Osobně jsem rád, že mně pan Jandač dal šanci a mohl jsem si zahrát proti takovému klubu jako jsou Rangers.

Jiří Moravec vs. NHL
Zápasy: 2
Body: 0
+/-: ---3
Trestné minuty: 0

Kdo se Ti zdál lepší? Boston Bruins nebo New York Rangers?
Řekl bych, že asi Boston. Hrál u nás na malém hřišti, takže jim utkání daleko více sedlo. New York nehrál na sparťanském velikém kluzišti tak kontaktně jako Boston minulý rok u nás. Herní situace jsou ale obdobné. Jsou to všechno hráči z NHL, takže jsou nesmírně šikovní u mantinelů. V utkání Bílých Tygrů s Bostonem pak bylo daleko více střetů.

Kdo se Ti z hvězdných útočníků Rangers bránil špatně?
Hrozně těžko se bránil Marián Gáborík, který je nesmírně rychlý. Hodně jsme si ale museli dávat pozor i na Richardse, jenž je také nesmírně šikovný směrem dopředu. Moc těch kluků ale neznám. (Smích).

Boston loni vyhrál Stanley Cup. Může ho New York napodobit?
Určitě. Momentálně je ale začátek sezóny, takže oni se ještě rozehrají. Vše se ale bude odvíjet od play-off, ze které pozice do něj New York odstartuje.

Jirko, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v extraligových zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR