Jiří Hunkes a Marek Schwarz chtějí ve Švédsku výhry, očekávají zlepšení týmu

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Martin Zíta

Liberec - Již tento víkend vypuknou další přípravná utkání v rámci European Trophy. Tygři jsou zatím bez bodu a tak na sever Evropy odlétají s odhodláním vyhrát. O nadcházejících bojích mluvil obránce Jiří Hunkes a brankář Marek Schwarz.

Jiří Hunkes

Bílí Tygři vyráží na dvojutkání do Švédska, kde se postaví týmům Brynäs a Durgaarden. Proti nim se Liberečtí v loňské sezóně předvedli v dobrém světle, když vyhráli 6:2 nad Djurgaardenem a těsně, a také smolně, podlehli Brynäs 1:2. Především první výkon budou chtít zopakovat, už kvůli tomu, že v European Trophy nezískali Severočeši zatím žádný bod. „Musíme se zlepšit a vyhrát, teď když počítám i tu Boleslav jsou to tři prohry v řadě,“ upozorňuje gólman Marek Schwarz. V tom mu přizvukuje i obránce Jiří Hunkes: „Určitě chceme vyhrát, abychom nenatáhli tu černou šňůru proher.“ Ovšem zápasy nestaví na důležitost extraligy. „Neříkám, že to bereme jako přípravu, samozřejmě chceme vyhrát každé utkání, ale to nejdůležitější přijde v září,“ připomíná zkušený bek blížící se začátek extraligy.

Avšak utkání v rámci evropské ligy bere jako zkvalitnění přípravy pro nadcházející ročník. „Zápasy v European Trophy jsou super. Je to něco jiného, hrajeme s týmy ze Skandinávie, ze Švýcarska. Teď nás čekají dva zápasy ve Švédsku se silnými soupeři a já jsem rád, že se s nimi můžeme setkat. Je to zkušenost, člověka to posouvá dál, ať se jedná o Švédy nebo posledně třeba s Bernem,“ vyzdvihuje Hunkes pozitiva na evropské soutěži.

Marek Schwarz

Vysoká úroveň osmi přípravných klání se zamlouvá i Schwarzovi. „Cestování je sice náročnější, ale ty zápasy mají úroveň. Je to rozhodně lepší než hrát doma přáteláky, na které přijde pár lidí. Pro přípravu to je určitě lepší hrát na takovéhle úrovni, jsou to ostré zápasy, jako kdybychom nastoupili v extralize,“ říká sedmadvacetiletý brankář. Sám vyhlíží dvojutkání s Finskem, které Tygry čeká příští týden. „Těším se na další zápasy s finskými týmy, hlavně na Turku. V TPS jsem rok hrál, takže se rád setkám s klukama, kteří tam ještě jsou,“ prozrazuje Schwarz důvody, proč by si rád zachytal právě s tímto soupeřem.

Oba hráči také vytkli několik nedostatků, na kterých tým usilovně pracuje. Chybu ale nevidí v tom, že by tým ještě byl nestmelený. „Myslím, že už jsme si docela sedli. Sice někteří kluci přišli později, ale parta je tady výborná. Tyhle výlety ještě pomůžou k tomu, abychom se víc stmelili,“ pravil Marek Schwarz. Zodpovědnost za prohry vidí i v brance. „I my gólmani na sobě musíme zapracovat, když dostaneme čtyři pět gólů, tak se špatně vyhrává. Jde to tedy i na náš vrub. Respektive zápas s Fribourgem na můj, dostal jsem tam pět branek a to je hodně. Určitě je tedy potřeba zlepšení i z mé strany.“ Hunkes zase apeluje na přesilové hry. „Teď bude hrát Petr Nedvěd, takže si to už trochu sedne. Musíme ale zapracovat třeba na přesilovkách. V nich se rozhodují zápasy a bude to alfa omega celé sezóny,“ zdůrazňuje.

Liberečtí hokejisté k prvnímu duelu nastupují v pátek od 19 hodin proti Brynäs ve městě Gävle. O den později se přesunou do metropole Švédska, Stockholmu, kde v 16 hodin budou čelit tamnímu Djurgaardenu. Z obou utkání bude připraven textový online přenos.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu