Ohlasy k zápasu

Jejich protiútoky nám dělaly velké problémy, hodnotí zápas Lukáš Krenželok

Liberec - Ani napodruhé to proti Lulee nevyšlo, Bílí Tygři švédskému celku podlehli 4:5 v prodloužení. Hned tři z celkových čtyř branek přitom vstřelili v početní výhodě. "Přesilovky se nám dneska povedly, pořád na nich pracujeme, snad nám takhle půjdou i v lize," doufá dvougólový střelec Lukáš Krenželok.

Lukáši, mrzí hodně, že to nakonec nevyšlo? Ten výkon přece jenom nebyl špatný…
Určitě to mrzí, chceme vyhrávat každý zápas. Hráli jsme docela dobře, snad se od toho odrazíme do dalších utkání. Padlo hodně gólů, soupeř byl nepříjemný. Spoléhali se na protiútoky, na což nejsme z extraligy zvyklí. V Česku tenhle styl není moc obvyklý, Švédi to ale takhle hrají a dělalo nám to problémy.

V čem se dnešní zápas lišil od toho ve Švédsku?
My jsme na tom dneska byli lépe, oni hráli stejně. Byli jsme tam trochu překvapení právě z těch protiútoků, hodně nás tam napadali, na což jsme nebyli zvyklí. Před dnešním utkáním jsme si řekli, že musíme ty puky od sebe dávat rychleji a to oni moc nestíhali, jsou to taky jenom lidi.

Ty jsi dal dva góly, dvě krásné střely, byly to nacvičené akce?
Tu první jsem takhle chtěl, zkouším to tam trefovat i na tréninku. Ta druhá rána byla spíš šťastná, prostě jsem chtěl trefit branku, povedlo se mi to dát k tyči a brankář na to naštěstí nedosáhl.

Využili jste tři početní výhody z celkových čtyř, aspoň s tímto aspektem hry tedy můžete být spokojení…
Jo, dneska nám ty přesilovky vyšly. Pořád na nich pracujeme, většinou si ty šance vytvoříme, dneska nám to tam ale napadalo. Doufám, že to takhle půjde i v lize.

Jak celkově hodnotíš přípravu?
Celkem pozitivně. Nevydařil se nám ten trip do Belfastu a do Švédska, tam nám to nějak nesedlo. Na druhou stranu nám ale tyhle zápasy pomohly, řekli jsme si, co jsme dělali špatně a tím jsme se připravili na ligu.

Hráli jste jen s týmy ze zahraničí, které hrají jiným stylem, nemůže to být trošku i nevýhoda?
Trochu asi jo, v sobotu to bude v Hradci zase úplně jiné. Na druhou stranu to je ale lepší, než kdybychom hráli jenom s mančafty z Češka, s kterými budeme hrát celou sezónu. Zahraniční soupeři jsou pro nás dobrým zpestřením.

Co celková síla týmu, zvedá se?
Určitě, je to lepší a lepší. Začínáme se už více soustředit na detaily, hra se zjednodušuje a začíná si to sedat. Myslím si, že ten začátek extraligy zvládneme.

Čeká vás Hradec a hned poté Sparta, to není úplně lehký začátek…
Začínáme zostra, možná to je pro nás lepší, hned uvidíme, jak na tom jsme. Jdeme vyhrát!

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner