Je to změna, ale také velká výzva, říká o přestupu ze Sparty obránce Petr Gřegořek

Date of publication Author Martin Zíta, Martin Kadlec

L i b e r e c - Před pěti dny ohlásili Bílí Tygři posilu. Stal se jí Petr Gřegořek, který do té doby působil v pražské Spartě. Nyní už má za sebou dva tréninku v tygřím dresu a proti Pardubicím ho čeká první zápas za podještědský celek po více než deseti letech.

Petře, úvodní otázka je poměrně jasná. Jak se udál přestup do Liberce a jaké jsou první pocity?
Je to změna, jdu z prvního mačaftu do mančaftu, který se rve o play-off. Ale zase je to výzva. Do Liberce jsem přišel, jelikož mi tady nabídli seriózní podmínky i na příští rok. Na Spartě mi končila smlouva a řekl jsem si, že do toho půjdu. Už jsem tady chvilku působil, ještě ve staré hale, a Liberec je klub, kde všechno dobře funguje. Liberec přišel poprvé snad už někdy v říjnu, já tehdy ještě chtěl dohrát na Spartě, jelikož vidina nějakého úspěchu byla ohromná. Pak se ale začalo jednat o nové smlouvě a rozhodl jsem se, že půjdu sem. Už se vlastně jen čekalo, až si Sparta najde náhradu. Jinak s nikým jiným jsem nejednal, jen s Libercem.

Hrál určitou roli také nabitý kádr Sparty, kdy jsi neměl tolik herního prostoru?
Určitě jsem nehrál tolik, kolik jsem byl zvyklý. Hlavně přesilovky, ty jsem dřív hrál hodně. Ale kluci to ze začátku dobře rozjeli a Pepa Jandač to už nechtěl měnit. Byla to jedna ze dvou hlavních věcí, společně se smlouvou na příští rok.

Věřím, že minimálně desítka z toho bude.

Společně s Petrem Vampolou jsi byl členem týmu mistrů světa z roku 2010, znáš se s někým i z klubové úrovně?
Hrál jsem s Jirkou Hunkesem v Třinci, Martinem Čakajíkem tady v Liberci, s Kubou Čuttou. Asi jsem někoho zapomněl, takhle narychlo si nevzpomenu. Ale i se zbytkem se znám, pár let jsme se potkávali.

Mluvil jsi s někým z nich, než jsi zamířil do Liberce?
Volal jsem si jen s Čutisem, ale to až když jsem tady byl domluvený. Já věděl, kam jdu. Byl jsem na Spartě, kde to fungovalo a byl to dobrý klub. Chtěl jsem jít do podobného klubu. A Liberec prostě dobrý klub je.

Vzpomeneš si na své předchozí působení v Liberci v sezoně 2002/03?
Vzpomenu (smích). Vím, že tady byl Pepa Jandač, když jsem přišel. Mám dojem, že Liberec zrovna postoupil do extraligy, takže to byl nováček. Panovalo tady velké nadšení, super lidi, hrálo se ještě ve staré hale. Teď už je to o něčem jiném, zázemí, nová hala... Ale bylo to fajn.

Sledoval jsi, jak se Liberci daří? Případně, jak vzpomínáš na letošní vzájemné zápasy?
Zápasy se Spartou tomu postavení v tabulce neodpovídaly vůbec (smích). To hrál Liberec opravdu výborný hokej. Co vím, tak ztratili hodně zápasů, kdy vedli. Kdyby ty zápasy dotáhly do konce, tak je z toho nějaké páté šesté místo.

Bílí Tygři jsou momentálně na jedenáctém místě a bojují o postup do vyřazovacích bojů. Cíl pro zbytek sezony je asi zřejmý...
Dostat se do desítky je jasný cíl. Myslím, že ani šestka není nereálná. Samozřejmě bychom museli chytit nějakou sérii zápasů. Věřím ale, že se na vítěznou vlnu dostaneme a minimálně desítka z toho bude. V play-off se pak může stát všechno.

Poslední otázka se týká zápasu s Pardubicemi, budeš hrát?
Jo, v pátek normálně nastoupím.

Petře, díky za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda