Ohlasy k zápasu

Jar. Nedvěd: Remíza je nakonec spravedlivá

Liberečtí hokejisté dokázali z karlovarského ledu vydolovat bod po remíze 2:2, o úvodní branku střetnutí se postaral Miroslav Hájek (viz. foto). Od samého začátku utkání bylo patrné, že trenér Paleček bude vsázet na obrannou hru, se kterou slavili Liberečtí úspěch již v domácím střetnutí proti Kladnu. To se nakonec ukázalo jako správný tah, Energie tahala po většinu utkání za kratší konec, nevyužité šance ale opět vyzněly proti Bílým Tygrům, a tak byla nakonec dělba bodů spravedlivá.

Od prvních minut se karlovarská ofenziva potýkala s důslednou obranou Liberce, která slavila úspěch. Vyjma dvou šancí, obě byly v přesilovkách, se Energie k ničemu vážnějšímu nedostala. Naopak to byli hosté, kteří vyráželi k nebezpečným brejkům a zatápěli před reprezentačním gólmanem Fraňkem.

„Chtěli jsme navázat na utkání s Kladnem a hrát poctivě zezadu, to se nakonec vyplatilo. Bylo to bojovné utkání, kde se hodně bruslilo a hrálo tvrdě do těla. Snažili jsme se urvat nějaký bod, samozřejmě jsme ale chtěli tři,“ řekl střelec úvodní branky pátečního střetnutí Miroslav Hájek. První třetina vyzněla lépe pro Liberec. S tím se diváci v Karlových Varech jen těžce vyrovnávali, to však nevěděli, co je čeká ve druhém dějství. Liberec dokázal ještě přidat na obrátkách a jen díky Fraňkovi to bylo stále bez branek. Ve velké příležitosti se ocitl, po kombinaci s Novákem, Kašpařík. Odkrytou branku s ležícím gólmanem ale neuvěřitelně minul. Pak hřmělo pro změnu na druhé straně, liberecká střídačka si poprvé vybrala slabší chvilku a špatně vystřídala. Toho mohl využít v samostatném nájezdu Skuhravý a po něm i Ptáček, Falta ale své spoluhráče podržel. V té samé situaci se ocitl i na druhé straně Hájek, hrající mezi Procházkou a Rozsívalem v centru druhého libereckého útoku. Tomu parádně namazal Ptáček.

Miroslav Hájek

„Šel jsem sám na brankáře, ještě se mě snažil křižovat, tuším, že to byl Lukáš Galvas. Puk jsem si ale dobře přikryl, a tak mi ho nedokázal, ani přes pád, vypíchnout. Pak už to nebylo tak těžké. Snažil jsem se to dát nahoru a vyšlo to,“ popsal Hájek situaci předcházející úvodní brance střetnutí. Liberec měl další šance, a kdyby to bylo 2:0, nemohl by se nikdo na karlovarském stadionu vůbec divit. Jenže Bílí Tygři opět nedokázali rozhodující branku přidat, a tak přišel trest.

Na konci početní výhody Tygři špatně vystřídali a „Energetici“ dokázali srovnat. „Bylo nás šest na ledě, Valda Jiruš musel proto na střídačku a tím nám vznikla na modré mezera. Skuhravý utekl a jel na mě sám, v tom okamžiku naskočil z trestné lavice i druhý, vyloučený hráč,“ řekl k první brance domácích Pavel Falta. Ten si s nájezdem, ale dokázal bravurně poradit, přesto nedokázali Tygři hrozbu zažehnat. Pardubický útočník Tvrdík, hostující toho času na západě Čech, vybruslil z rohu kluziště.

Pavel Falta „Plácnul do toho chumlu, který byl přede mnou, když jsme se nedokázali zformovat a spadlo to tam,“ dodal gólman Falta.

Od té chvíle Energie dokázala srovnat nejen stav utkání, ale i herně. Na začátku poslední dvacetiminutovky se navíc ujali svěřenci trenérů Hořavy a Rulíka vedení. Falta puk vyrazil před sebe a nedůrazný Hájek nechal Němčického dorazit do odkryté branky. Naštěstí pro Liberec dokázal Korhoň ještě v téže minutě srovnat. Samostatnou akci, kdy se z pravé strany dokázal přes dotírajícího obránce prosadit až před branku, zakončil liberecký útočník střelou pod víko Fraňkovy branky. „Byl jsem rád, že jsme dokázali v tak krátké době srovnat. Nebylo mi vůbec dobře po té chybě,“ řekl jinak dobře hrající Hájek. Šance pak byly na obou stranách, tu největší, libereckou, měl Jaroslav Nedvěd.

Jaroslav Nedvěd Najetý obránce vystřelil z druhého sledu, jeho projektilu z prostoru levého kruhu chybělo pouze jediné, a to rozsvícené červené světlo za Fraňkovými zády. „Chtěl jsem to dát nahoru, na lapačku to měl ale Franěk možná jednodušší, než kdybych střílel na opačnou stranu. Lapačka je to nejrychlejší, co gólman má. Dal jsem největší ránu, jakou jsem mohl, škoda, mohly z toho být tři body. Nakonec si ale myslím, že můžeme být spokojeni i po remíze. Vedli jsme, pak prohrávali, podle mě je to spravedlivé. Samozřejmě, kdybychom přidali druhou branku, asi bychom domů odjížděli s plným bodovým ziskem. Gól do kabiny nebyl vůbec příjemný,“ dodal urostlý obránce.

V prodloužení mohli Tygři dosáhnout na další bod. V podobné situaci, a takřka ve stejném čase, jako proti Kladnu, se ocitla dvojice Novák – Kašpařík. Branka z toho ale tentokrát nebyla. „Každý bod je dobrý. Je fakt, že v naší situaci nám sbírání jednoho bodu moc nepomůže. Prodloužení se hrálo otevřeně, my chtěli ten bodík navíc. Šanci jsme měli, to se ale dá říct i o soupeři, když jel sám na Faltuse,“ uzavřel své hodnocení Nedvěd.

Související

30.10.2003 • Josef Šebesta, Radek Šenk

Bílí Tygři Liberec si jedou na západ Čech pro další body

31.10.2003 • Karel Psohlavec, Jan Chlubna

Cenný bod z Karlových Varů

Naši partneři

Generální partner
Generální partner