Jan Plodek: Věřím, že budeme hrát ještě dlouho

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Liberecká útočná osmadvacítka se ve druhém po sobě jdoucím utkání dokázala prosadit a stejně jako v prvním zápase, tak i v tomto jeho přesný zásah znamenal gól s přízviskem vítězný. Obě branky Jana Plodka padly z podobných situací. Tedy po přihrávce zpoza branky a následné střele z prostoru brankoviště.

Honzo, nejdříve gratulace k výhře. I dnes jsi dal vítěznou branku a to velmi podobnou té z minulého zápasu.

Už podruhé se Jan Plodek mohl radovat z vítězné branky.

Asi štěstíčko. Dvakrát se to ke mně odrazilo a já to v obou případech trefil, za což jsem velmi rád.

Dvě výhry z posledních dvou utkání, navíc ještě podpořená tím, že jste si porážkou Slavie zajistili postup do play-off. Předpokládám, že nálada v kabině je více než radostná…

Tak to určitě. Nám ještě navíc pomohly výsledky ostatních zápasů. Navíc teď máme pauzu, můžeme se v klidu připravit na předkolo. Chceme také v těch zbylých dvou zápasech vybojovat co nejlepší umístění, abychom začínali sérii doma. Osobně si myslím, že bude určitě o co hrát v těch dvou zápasech.

Přitom na začátku duelu se Slavií to nevypadalo z pohledu Liberce moc dobře. Slavie hrála dobře a měla víc ze hry. Utlumil ji až gól do šatny z hole Richarda Jareše.

Určitě. Začátek jsme moc nechytli, tam nás Tero hodně podržel, pak si myslím, že se hra vyrovnala a hráli jsme naši hru. Jen je škoda těch situací u branek na 1:2 i 2:3 z pohledu Slavie, ty chyby byly zbytečné, ale zaplať bůh, že jsme to dohráli do vítězného konce.

Liberci hodně vycházela hra v oslabení, třeba v oslabení ve třech jste Slavii vůbec k ničemu nepustili. Je to činnost, na kterou se zaměřujete v trénincích?

Ano začali jsme se na to soustředit, protože v jednu chvíli jsme díky gólům v oslabení prohrávali zápasy v oné dlouhé sérii proher. Začali jsme to tedy trénovat, kdy tam chodí specializované dvojice. Snažíme se to hrát aktivně a zatím nám to docela vychází.

Honzo, naznačíš co vás teď čeká v té dlouhé přestávce?

Teď máme pár dní volno, takže si každý rád od hokeje odpočine. Pak určitě ve zbývajících čtrnácti dnech dobře potrénujeme, protože to bude potřeba, osobně doufám, že budeme ještě dlouho hrát.

Honzo, přeji příjemný odpočinek a návrat ve stejné formě, jakou máš nyní.

Slavná trojice aneb selská jízda