Ján Lašák potřetí v této sezoně Tygrem utkání

Liberec – V zápase s Kometou Brno dokázal slovenský brankář Ján Lašák potřetí v řadě vygumovat na domácím ledě střelce soupeře a prodloužil svou domácí neprůstřelnost už na 220 minut. Díky svému výkonu navíc získal také titul Tygra utkání.

Utkání s Brnem přitom mělo z pohledu našeho týmu průběh, který brankáři příliš nesvědčí. Zatímco Marek Čiliak byl na druhé straně v neustálé permanenci, jednotlivé zákroky Jánka Lašáka mezi sebou dělily dlouhé minuty. „Není to snadné, musíte neustále zůstal koncentrovaní a nemůžete dovolit, aby vás soupeř zaskočil nepřipraveného,“ vysvětloval zkušený gólman úskalí takových zápasů.

O to psychicky náročnější úkol měl, když se domácím střelcům stále nedařilo jeho brankářský protějšek prostřelit. „Je to pak hrozný pocit, když vidíte, jak vaši kluci dobývají bránu soupeře, ale vy pak třeba něco z první nebo druhé střely pustíte. I když to není vaše chyba, stejně si to vyčítáte, soupeř je naopak psychicky nahoře a pro váš tým je to ještě těžší,“ popisuje.

I díky několika skvělým Lašákovým zákrokům však tato situace nenastala. Ba naopak, ve třetí třetině se Janu Stránskému konečně podařilo prolomit prokletí Čiliakovy branky a Branko Radivojevič následně uzavřel na konečných 2:0.

Hvězdou zápasu jste však zvolili právě strážce tygří svatyně. Lašák si pro výhru dokráčel před Jakubem Valským a Brankem Radivojevičem. Jedná se celkově o třetí Lašákův titul Tygra utkání, čímž se dotáhl na Michala Bulíře na druhém místě v celosezónním hodnocení.

Na prvním místě stále dominuje Jakub Valský, který se z triumfu radoval už šestkrát. Základní část se již pozvolna krátí, uvidíme tedy, zda jeho vedení ještě dokáže některý z hráčů ohrozit. Druhé místo patří již zmíněné dvojici Michal Bulíř – Ján Lašák, kteří triumfovali třikrát, dva tituly Tygra utkání má na kontě Martin Bakoš. Jednou dokázali zvítězit Petr Vampola, Lukáš Krenželok, Michal Řepík a Dominik Lakatoš.

Jak se do tohoto hodnocení promítne nedělní utkání s Plzní? Bude to opět pouze na vás. Přijďte naše hráče podpořit!