Jakub Kalfiřt: Doma jim nedáme nic zadarmo!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Junioři v nedělí podstoupí bitvu o finále. Ve Svijanské Aréně chvíli po skončení duelu A-týmu přivítají chomutovské Piráty. Vývoj mládeže se za posledních šest let velmi posunul, minulý rok zvítězil ve své věkové kategorii starší dorost, nyní je krůček od finále a historického úspěchu i juniorka. Jaké jsou v kabině pocity, či na co se můžeme v neděli těšit, přišel prozradit hrdina pátečního zápasu a rozhodující střelec Jakub Kalfiřt.

Jakube, v pátek jste na půdě loňských šampionů, chomutovských Pirátů, vybojovali semifinálový mečbol. Jaká panuje před nedělním domácím duelem v kabině nálada?
V kabině panuje bojovná a odhodlaná nálada, to že jsme zvládli první utkání nám hodně pomohlo a celý tým věří, že to nepustíme.

První utkání dopadlo ve prospěch Tygrů, kteří zvítězili 3:2, v neděli můžou na domácím ledě sérii ukončit

Jak těžké utkání v Chomutově bylo?
Pro mě to bylo nejtěžší utkání z celé sezóny. Hrálo se v rychlém tempu, každý souboj se tvrdě dohrával, ale to už je play-off a my se s tím musíme vypořádat.

Jakou hrou se Chomutov prezentuje a co jste si v kabině před utkáním řekli?
Chomutov má neuvěřitelně šikovné hráče a strašně rychlý přechod z obrany do útoku, to nám dělalo asi největší problémy, ale dokázali jsme se na to před zápasem připravit. Měli jsme od trenérů připravené video ze zápasů Chomutova, což bylo v přípravné fázi velmi nápomocné.

Připsal sis v něm rozhodující gól, mohl bys tu situaci popsat?
Za ten gól bych chtěl poděkovat Kubovi Jedličkovi, který mi to připravil do prázdné brány. Jsem rád, že nás trenéři dali k sobě, a myslím že bychom se na ledě našli i poslepu.

Celkově juniorům sezóna vychází skvěle, vaše forma graduje. Co za těmito výkony stojí?
Poslední zápasy se nám opravdu daří, hlavní důvod bych viděl v tom, že trenéři sestavili 4 vyrovnané formace, a víme, že každá dokáže dát gól, když se jiné nedaří. Hrajeme týmově, táhneme za jeden provaz a všichni dodržují herní plán, který si před každým utkáním řekneme.

Tobě se letos daří i individuálně, odehrál jsi řadu utkání na farmě v Benátkách. Byl přechod k dospělému hokeji náročný?
Mně osobně vyhovuje spíš styl hry v dospělém hokeji, takže ten přechod zase až tak náročný nebyl. Navíc většinu zápasů v Benátkách jsem odehrál s Honzou Plodkem a Honzou Víškem, kteří mi hodně pomáhali. Jediné co mě mrzí je, že se mě přes sezónu držely zranění, ale to už je snad za mnou.

V play-out sis také vyzkoušel, jaké to je být v kádru áčka. Kolik ti tato zkušenost dala?
Tohle byla samozřejmě krásná zkušenost. Dostal jsem se do Áčka na dva zápasy, sice jsem odehrál jenom jeden, ale už jen to, že jsem mohl být s kluky v kabině, je obrovská motivace a takový další hokejový impuls do příštích let. Snažil jsem se tam okoukat co nejvíc věcí a něco se od kluků naučit.

Benátkám již sezona skončila a Bílí Tygři ji zakončí v neděli, takže se řada mladších hráčů, kteří zde pravidelně nastupovali, přesunula k juniorce. Je to na kvalitě kádru znát?
Přesně tak, ale vlastně už celou sérii s Brnem jsme hráli v plné sestavě, protože přišli Roman Pálek z Benátek a Dominik Hrníčko z A-týmu, i když ještě hráli soutěž. Za to jsme opravdu rádi, že nám chtěli a přišli pomoci.

V domácím utkání by vás mohla přijít podpořit značné množství diváků, váš zápas byl totiž posunut tak, aby navazoval přímo na předcházející duel A-týmu. Na co bys fanoušky pozval?
Je to krásný pocit, cítíme podporu i od vedení klubu, které se nám snaží zajistit fanoušky a pomoct nám dostat se do finále. Fanouškům můžu slíbit, že každý z týmu na ledě nechá úplně vše včetně srdíčka. Doma jim nedáme nic zadarmo!

Jakube, děkuji za rozhovor a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR