Jako tým se z toho můžeme dostat, věří Ordoš po nezdaru v Třinci

Date of publication Author Jan Kousal

Třinec/Liberec - Bílí Tygři si v repríze jarního finále proti Třinci připsali čtvrtou prohru v řadě. I přes nepříjemnou sérii však rozhodně nevěší hlavy a upínají se k příštím zápasům. „Uděláme vše pro to, abychom v pátek vyhráli,“ ujišťuje útočník Jan Ordoš.

Kdy jste zápas ztratili?
První třetina tak špatná nebyla, jen škoda toho gólu na jejím konci. No a ve druhé třetině jsme po naší přesilovce inkasovali a pak už se to tam nasypalo. Nakonec těch gólů bylo sedm.

S Třincem patříte k nejúspěšnějším týmům posledních let, ale vzájemná bilance hovoří přece jen pro Oceláře. Vnímáte to?
Je to, jak to je. Něco jsme si k tomu řekli. V příštích dnech zase půjdeme na stadion a uděláme všechno pro to, abychom vyhráli v pátek. To tak prostě je, že se nám teď proti Třinci moc nedaří. Budeme co nejvíc makat a příště jim to vrátíme.

Oceláři si prošli znatelnou obměnou. Je to pořád ten silný Třinec?
Víme, že tým mají velice kvalitní, ale zároveň věříme, že když budeme hrát naši hru, tak to není o nich. To se nám bohužel tentokrát nepovedlo, ale už jsme si to vyříkali.

Byla to bouřlivá debata?
Pár věcí jsme si ujasňovali už i po minulých zápasech. Většina hráčů si k tomu něco řekla, teď jde jen o to přenést to na led. Nikdo není víc než tým. Jako tým prohráváme a jako tým se z toho můžeme dostat.

Co tomu tedy chybí?
Musíme víc chodit do soubojů a uhrávat je, tlačit se před gólmana, střílet… Ještě to probereme u videa a řekneme si k tomu víc.

Jako kámen úrazu působí zatím také přesilovky…
Bohužel nám to v nich nelepí a vůbec si jimi nepomáháme. Je to důležitá součást utkání, takže na tom rozhodně musíme zapracovat. Nezbývá nic jiného.

Ordoš na puku

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu