Mládežnický hokej

Jak se daří Tygrům v zámoří? Chlapík podepsal s Ottawou, Vaněček na životní šanci čeká

Liberec - V prvním článku jsme prozkoumali formu Samuela Solenského, Marka Zachara a Aleše Stezky. Ve vydání druhém nás čekají ostřílení mládežníci Pavel Zacha, Filip Chlapík a Vít Vaněček. Právě ti totiž zaujali místa v třech nejvyšších kanadsko-amerických soutěžích.

První vydání naleznete zde

PAVEL ZACHA HRAJE PRŮMĚRNĚ PŘES DESET MINUT

Pavel Zacha sbírá zkušenosti, v devatenácti letech stihl nastoupit v české nejvyšší soutěži, nejvyšší zámořské juniorské soutěži, AHL i NHL. Právě v nejlepší lize světa se usadil. První příležitost v dresu New Jersey Devils však dostal již během uplynulé sezóny a hned v prvním duelu zaznamenal dvě asistence.

Během aktuálního ročníku nasbíral dvě branky a pět asistencí, téměř ve všech duelech přitom strávil na ledové ploše víc než deset minut. O tom, že je pro klub z města ležícího na řece Hudson důležitý, nemůže být pochyb. Vedení ho dokonce neuvolnilo ani na juniorský světový šampionát, který se konal v Kanadě.

Pavel Zacha (32 zápasů) - 2 + 5, 10 PIM, -11

New Jersey Devils (7. místo v Metropolitní divizi) - 39 odehraných zápasů, 16 výher, 39 bodů
Článek o draftu Pavla Zachy Pavel Zacha za sparťanskou brankou.

FILIP CHLAPÍK SE DOČKAL, NAKROČENO MÁ DO NHL

Filip Chlapík si v aktuálním ročníku CHL počíná na výbornou. V šestadvaceti zápasech nastřílel dvacet branek a čtyřiadvacetkrát u trefy asistoval. Vynikající čísla navíc obohatil kladnou bilancí týkající se účasti na ledové ploše při vstřelených a inkasovaných brankách. Výkony mu vynesly pozornost manažerů Ottawy Senators, která neváhala a uzavřela s ním tříletý nováčkovský kontrakt.

V nejbližší době však zřejmě Filip Chlapík povolán nebude. Na juniorském mistrovství světa si nevedl vůbec zle, nicméně pokud by jednou mládežnickou farmu Charlottetown opustil, už by se v aktuálním ročníku nemohl vrátit. A jelikož zanedlouho oslaví dvacáté narozeniny, příští rok už bude muset brázdit ledy seniorské AHL. Nebo zamíří ještě výš?

Filip Chlapík (26 zápasů) - 20 + 24, 58 PIM, +10

Charlottetown Islanders (2. místo v divizi Maritimes) - 37 odehraných zápasů, 24 výher, 49 bodů
Na MSJ 2016 si Filip Chlapík připsal dvě branky a jednu asistenci.
Článek o draftu Filipa Chlapíka Filip Chlapík

VÍT VANĚČEK TRPĚLIVĚ ČEKÁ NA ŠANCI

Dvacetiletý gólman působí v zámoří již druhou sezónou, v aktuálním ročníku však poznává seniorský hokej. Šanci dostal v AHL, která je farmou pro celky NHL. Vaněček dokonce dostává více příležitostí než jeho šestadvacetiletý kolega Joe Cannata. A není se čemu divit, nadějný gólman si totiž připsal lepší statistiky!

Navíc ne o zrovna zanedbatelné číslo, Vaněček průměrně inkasuje pouze 2,03 branky (Joe Cannata 3,05) a má úspěšnost zákroků na 92,30 % (Joe Cannata 88,20 %). Pozici ale bude mít český gólman tuze těžkou, ve Washingtonu totiž působí zkušená dvojice Braden Holtby - Philipp Grubauer. Dočká se v nejbližší době Vít Vaněček šance v nejlepší soutěži světa?

Vít Vaněček (17 zápasů) - 2,05 obdrž. g./z., 92,30 %

Hershey Bears (4. místo v Atlantické divizi) - 32 odehraných zápasů, 18 výher, 43 bodů
Rozhovor s Vítkem Vaněčkem Vaněček v typickém brankářském postoji

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner